Франція перемогла Сербію, а німці обіграли ізраїльтян

Завдяки швидким голам Франка Рібері та Флорана Малуда суперники українців в групі D здобули впевнену перемогу. У останньому спарингу напередодні Євро-2012 німці в Лейпцигу завдяки голам Маріо Гомеса та Андре Шуррле здолали ізраїльтян.

Франція - Сербія 2:0
: Рібері, 11, Малуда, 16
Франція: Льоріс, Ревейєр, Мексес (Рамі, 72), Косельни, Кліши, Кабай (Мартен, 61), М'ясо Віла (А.Диарра, 7), Рібері (Менез, 61), Насрі, Малуда (Бен Арфа, 76), Бензема (Жиру, 61)
Сербія: Бркіч, Іванович, Райкович, Нинков, Максимович, Младенович (Коларов, 60), Фейса (Радованович, 60), Матіч (Мияйлович, 60), Тадіч (Томіч, 81), Янкович (Лазовіч, 76), Щепович

Франція здобула чергову перемогу напередодні фінальної частини Євро-2012, обігравши сербів завдяки швидким голам Франка Рібері та Флорана Малуда.

За 11 днів до першої гри групи D в Донецьку проти Англії збірна Франції добре розім'ялась на сербах. Наставник триколірних Лоран Блан зробив сім змін у порівнянні з попереднім поєдинком проти Ісландії у неділю. І ці корективи виявились дуже продуктивними, адже вже у стартові хвилини господарі зняли всі запитання щодо переможця.

Утім, хороший настрій французів зіпсував Янн М'Віла, зазнавши травми правого гомілкостопа на початку гри. Та на 11-й хвилині Франк Рібері за допомогою Гаеля Кліші (обоє не виходили в стартовому складі проти ісландців) потішив вболівальників на "Стад Реймс". Хавбек "Баварії" спочатку кинув у прорив захисника "Манчестер Сіті", а потім першим встиг на добивання після його удару та сейва голкіпера.

Команда Синиші Михайловича не встигла оговтатись, як у її ворота влетів другий гол. Флоран Малуда добряче приклався до м'яча з далекої відстані, поціливши точнісінько у верхній кут. Після цього французи трохи скинули оберти, а в другому таймі темп гри взагалі став відверто низьким. Слід відзначити, що й численні заміни не дозволяли командам відновити свій ритм.

"Ми ще не готові. Останні 15 хвилин виснажили нас. Однак до матчу з Англією ще далеко", - зазначив Лоран Блан. Між тим, тепер Франція готується до завершального спарингу перед Євро-2012 - 5 червня проти Естонії, котра нещодавно програла збірній України 0:4. Нагадаємо, що українці та французи зустрінуться в другому турі групи D в Донецьку.

Німеччина - Ізраїль 2:0
: Гомес, 40, Шюррле, 82
Німеччина: Нойєр, Лам, Мертезакер, Боатенг, Бадштубер, Хедіра, Кроос, Подольскі (Шюррле, 67), Мюллер (Ройс, 83), Езіл, Гомес (Клозе, 67)
Ізраїль: Харуш, Бен Хаїм, Тібі, Гершог, Шпунгин, Бенаюн (Рефаелов, 46), Натх (Бітон, 73), Захаві (Саар, 67), Ядін, Меликссон (Вермут, 46), Шехтер (Дамари, 46)

Влучні удари Маріо Гомеса і Андре Шуррле забеспечили збірній Німеччини перемогу в домашньому контрольному поєдинку з командою Ізраїлю.

У заключному спарингу напередодні поїздки на Євро-2012 наставник бундестіму Йоахім Льов перевірив у справі склад, близький до оптимального. Місце єдиного форварда посів Маріо Гомес, а на позиціях вінгерів розташувалися Томас Мюллер і Лукаш Подольски.

Уже на п'ятій хвилині Філіпп Лам видав чудовий пас у карний майданчик на свого одноклубника по "Баварії" Гомеса, однак в останній момент суперник не дозволив нападнику пробити. Загалом німці активно провели стартовий відрізок, залишивши суперника без м'яча.

У одному з епізодів над поперечиною воріт гостей пробив Тоні Кроос, а згодом Гомес з близької відстані влучив у руки голкіпера ізраїльтян Аріеля Харуши. На 19-й хвилині Харуша врятувала від неприємностей штанга, яка стала на шляху м'яча після ефектного удару Жерома Боатенга.

Здавалося, що німці мають відкривати рахунок, коли Самі Хедіра опинився один у карному майданчику суперника після флангової передачі Томаса Мюллера, але півзахисник "Реала" головою відправив м'яч повз площину воріт. Утім, вже через кілька хвилин Хедіра реабілітувався, виконавши передачу на Мюллера, який у дотик п'ятою продовжив її на Гомеса, а лідер "Баварії", незважаючи на перешкоду в особі захисника, влучно пробив під поперечину - 1:0.

У дебюті другого тайму збірна Ізраїлю організувала кілька небезпечних атак. Спочатку Бебрас Натхо змусив продемонструвати майстерність Мануеля Нойєра, а згодом постріл із-за меж штрафного завдав Гіль Вермут, що вийшов на заміну, - кіпер "Баварії" в стрибку перевів м'яч на кутовий.

Відповіддю господарів став небезпечний удар Месута Езіла поруч із штангою, після чого дві можливості збільшити перевагу німців змарнував Подольськи, який на 67-й хвилині разом із Гомесом відправився відпочивати - Льов вирішив перевірити в справі Шуррле і Мирослава Клозе.

Заміни дещо освіжили гру німців, і на 75-й хвилині зобов'язаний був забивати Мюллер. Розвернувшись у штрафному, ще один партнер українця Анатолія Тимощука по "Баварії" залишив не при справах опікуна, проте з кількох метрів не зумів влучити у ворота. Набагато більше пощастило Шуррле, який спочатку пробив у стійку, а на 82-й хвилині встановив остаточний результат, вразивши ближній кут крученим ударом з-за меж карного майданчика.

Використані матеріали УЄФА.

Нагадаємо, що раніше Швеція, Іспанія і Голландія перемогли у своїх спарингах переж Євро.