Французька влада має намір провести додаткове скорочення держвитрат на 6-8 млрд євро. Про це заявив Президент Франції Ніколя Саркозі, передає Reuters.
Французька влада має намір провести додаткове скорочення держвитрат на 6-8 млрд євро. Про це заявив Президент Франції Ніколя Саркозі, передає Reuters.
Глава держави обґрунтовує такий крок необхідністю компенсувати уповільнення економічного зростання країни, що в 2012 р. може скласти лише 1%. Свою заяву французький лідер зробив в телезверненні, намагаючись підготувати громадян до нового етапу заходів жорсткої економії і пояснити джерело економічних неприємностей, які охопили країну.
Кажучи про успішні реформи, Президент Франції неодноразово наводив приклад Німеччини. "Введення у Франції в 2001 р. 35-годинного робочого тижня зруйнувало конкурентоспроможність країни, в той час, як тодішній канцлер ФРН Герхард Шредер зробив цілком протилежне", - сказав він.
У своїй промові Саркозі неодноразово підкреслював, що скорочення дефіциту і держборгу є першочерговим завданням влади на тлі можливого зниження першокласного довгострокового кредитного рейтингу Франції міжнародними агентствами.
"Замість того, щоб звинувачувати рейтингові агентства, давайте краще постараємося виплатити борги", - заявив глава держави, відзначаючи, що річна процентна виплата Франції за держборгом становить 49 млрд євро.
На думку глави Єлісейського палацу, Франції все ж вдасться досягти поставленої задачі і продемонструвати зростання економіки на 1,75%, незважаючи на те, що соціалісти, його основні опоненти на прийдешніх виборах, цей показник скоротили.
За даним телезверненням можна зробити висновок про те, що фундаментом передвиборної кампанії Саркозі стане відновлення стабільного економічного зростання Франції.
Нагадаємо, в серпні 2011 р. уряд країни оприлюднив пакет заходів зі скорочення витрат в 2012 р. на 11 млрд євро, що при подальшому перегляді виявилося недостатнім. Згідно з попереднім проектом, водиться новий податок на доходи французів, що перевищують позначку в 500 тис. євро на рік. Від отриманих доходів вони будуть відраховувати додатково 3%. При цьому глава французького уряду Франсуа Фійон уточнив, що цей податок тимчасовий. Коли вдасться скоротити дефіцит бюджету до 3%, його скасують. Підвищення акцизів на тютюн і алкоголь відбуватиметься в два етапи. Цього року ціни на сигарети і тютюнові вироби подорожчають на 6%, у наступному році - ще на 6%. Крім того, підвищення цін чекає навіть солодкі газовані напої. Також планується збільшення низки податків і соціальних виплат з доходів, отриманих від капіталу. Підприємства втратять податкові пільги при оплаті додаткового робочого часу.
За прогнозами уряду Франції, ці заходи дозволять країні заощадити в найближчі півтора року 12 млрд євро, і скоротити дефіцит бюджету до 4,5%. Пакети антикризових заходів покликані заспокоїти інвесторів на тлі боргової кризи в єврозоні і зберегти високий кредитний рейтинг Франції. Саркозі сподівається, що вжиті заходи позитивно позначаться на фінансових ринках і переконають французів проголосувати за нього на майбутніх президентських виборах.
Раніше в серпні 2011 р. міжнародні рейтингові агентства Standard & Рoor's, Fitch Ratings та Мoody's Investors Service підтвердили, що суверенний кредитний рейтинг Франції залишається на найвищій позначці AAA.