Президенту Франції Франсуа Олланду сьогодні, 5 червня, у штаб-квартирі ЮНЕСКО вручили премію миру імені Фелікса Уфуе-Буаньї за миротворчу діяльність в Африці. Про це повідомляє Центр новин ООН.
Президенту Франції Франсуа Олланду (на фото) сьогодні, 5 червня, у штаб-квартирі ЮНЕСКО вручили премію миру імені Фелікса Уфуе-Буаньї за миротворчу діяльність в Африці. Про це повідомляє Центр новин ООН.
Читайте також: Франція почала виводити військову техніку з Малі
Олланду вручено диплом миру, золоту медаль і грошову сума в розмірі 150 тис. дол., яку він планує передати двом організаціям, діяльність яких спрямована на пом'якшення негативних наслідків воєнних конфліктів.
У ЮНЕСКО нагадали, що на початку 2013 р. уряд Франсуа Олланда санкціонував проведення французькими військами операцій з відновлення безпеки в північних районах Малі, захоплених повстанцями.
Крім повідомлень про порушення прав людини в цьому регіоні, в результаті конфлікту було серйозно пошкоджено і зруйновано безцінну культурну спадщину Малі. Зокрема, постраждали місто Томбукту, історичний центр якого є об'єктом Всесвітньої спадщини, і обширна колекція стародавніх ісламських рукописів.
Читайте також: У Малі демонстранти звинуватили Президента Франції у змові із сепаратистами
"Даючи оцінку небезпекам і пов'язаним із цією ситуацією наслідкам для Африки і особливо для Малі, але також для всіх інших країн світу, журі особливо відзначило солідарність Франції із жителями африканських країн. На підставі вищесказаного, журі прийняло рішення присудити Премію миру імені Фелікса Уфуе-Буаньї Президенту Франції Франсуа Олланду за його видатний внесок у зміцнення миру і стабільності в Африці", - заявив голова журі цієї премії Жоакім Чіссано.
Премія миру ім. Фелікса Уфуе-Буаньї була заснована у 1989 р. Вона присуджується окремим особам, приватним і державним установам та організаціям за важливий внесок у зміцнення миру і стабільності на планеті.
У минулому лауреатами цієї премії стали Нельсон Мандела і Фредерік де Клерк, Іцхак Рабін, Шимон Перес, Ясір Арафат і колишній Президент Бразилії Луїс Ігнасіо Лула да Сілва. У 2010 р. премія була присуджена аргентинській організації "Бабусі Травневої площі" за невтомні зусилля зі збору інформації про дітей, викрадених під час політичних репресій військової диктатури в Аргентині.
Читайте також: Малі попросить у міжнародних донорів 2 млрд євро на ліквідацію наслідків війни з ісламістами
Нагадаємо, ситуація в Малі загострилася наприкінці 2012 р., коли ісламісти взяли під контроль північ країни і вчинили кілька атак проти урядових військ. У січні 2013 р. Франція в односторонньому порядку, хоча і зі схвалення Ради Безпеки ООН, відправила свої війська в Малі, де до того часу сепаратисти й ісламісти, близькі до "Аль-Кайєди", повністю взяли під контроль північну територію країни і погрожували рушити у бік Бамако.
Французьким і малійським військам вдалося досить швидко витіснити ісламістів з північних міст, частина бойовиків пішла в гори і пустельні райони, звідки періодично здійснює злочинні вилазки.
Наприкінці травня стало відомо, що Франція розпочала перший з основних етапів виведення своїх військ з Малі через чотири місяці після військової інтервенції, яка переслідувала мету звільнити північ Малі від повстанців-ісламістів.
Читайте також: Рада безпеки ООН схвалила ініціативу про розгортання в Малі миротворчого контингенту з 1 липня 2013 р
Втім, обстановка в Малі, незважаючи на зусилля французької сторони, продовжує залишатися неспокійною. За даними AFP, сьогодні два малійскіх військовослужбовців були вбиті в боях з ісламістами в районі міста Кідаль на півночі країни. Важкі втрати понесли і бойовики - десять екстремістів було ліквідовано, ще близько 30 взято в полон.