Фракція БЮТ ухвалила рішення про перейменування в БЮТ-Батьківщина. Про це оголосив голова Верховної Ради (ВР) України Володимир Литвин на вранішньому засіданні парламенту.
Фракція БЮТ ухвалила рішення про перейменування в БЮТ-Батьківщина. Про це оголосив голова Верховної Ради (ВР) України Володимир Литвин на вранішньому засіданні парламенту.
В.Литвин відзначив, що таке рішення було ухвалене фракцією 6 вересня 2010 р.
Напередодні ВО "Батьківщина" ухвалила рішення про внесення змін до статуту партії з метою зробити неможливим втручання в діяльність партійних осередків інших політичних сил, про що повідомив член фракції БЮТ Василь Деревляний.
Відповідне рішення було ухвалене членами партії "Батьківщина" в ході 3-го етапу з'їзду партії, який проходив вчора. Така необхідність внесення змін в засновницький документ партії, за словами нардепа, була викликана тим, що "поки в чотирьох областях України, по суті, відбувається рейдерське захоплення партійних організацій".
"Ми вирішили внести зміни до статуту для того, щоб провладна партія не могла цинічно і грубо втручатися в діяльність політичної сили і її захоплювати. На сьогодні в деяких обласних організаціях проводяться рейдерські захоплення, а це у нас 4 області. Згідно з законом "Про політичну партію" жоден державний орган не має права втручатися в діяльність політичної сили", - заявив В.Деревляний.
Відзначимо, лідером фракції є екс-прем'єр Юлія Тимошенко.
Нагадаємо, у 1999 р. Ю. Тимошенко очолила партію "Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина". 9 лютого 2001 р. Ю.Тимошенко стала ініціатором створення Форуму національного порятунку (ФНП) - громадського об'єднання, метою якого було усунення від влади екс-президента України Леоніда Кучми. У листопаді 2001 р. учасники об'єднання ухвалюють рішення перейменувати ФНП в Блок Юлії Тимошенко, і на чолі цієї політичної сили (БЮТ) в березні 2002 р. Ю.Тимошенко пішла на парламентські вибори. За результатами виборів БЮТ тоді отримав у ВР більше 20 місць. На сьогоднішній день у фракцію БЮТ-Батьківщина входить 152 народних депутати.