Фондовий ринок США закрився зниженням провідних індексів

Фондові торги в США 31 травня 2012 р. завершилися зниженням провідних індексів більш ніж на 1% на тлі побоювань інвесторів щодо "здоров'я" іспанської банківського сектора і перспектив вирішення боргової кризи в єврозоні.

Фондові торги в США 31 травня 2012 р. завершилися зниженням провідних індексів більш ніж на 1% на тлі побоювань інвесторів щодо "здоров'я" іспанської банківського сектора і перспектив вирішення боргової кризи в єврозоні. Занепокоєння інвесторів щодо витрат, які доведеться понести уряду Іспанії для порятунку кредитних організацій країни, сприяє подальшому зростанню вартості запозичень для неї на фінансовому ринку, ускладнюючи ситуацію на ринку суверенного боргу європейських держав.

Зокрема, інвестори побоюються, що ситуація з державними фінансами Іспанії може погіршитися і дійти до критичної, якщо державі доведеться повною мірою взяти на себе вирішення проблеми рекапіталізації кредитних організацій. Додаткове навантаження на фінансову систему країни, що намагається скоротити дефіцит бюджету до прийнятних рівнів в період рецесії, може привести до плачевних наслідків, упевнені економісти.

Напередодні Єврокомісія опублікувала доповідь, присвячену рекомендаціям з економічної стратегії єврозони, в якій зазначається, що єврозоні слід рухатися шляхом створення "банківського союзу" і розглянути питання прямої рекапіталізації банків за допомогою постійного стабілізаційного механізму ESM. У разі створення "банківського союзу" тягар надання допомоги які опинилися в складній ситуації кредитним організаціям розподілявся б на всіх його учасників.

Значним зниженням котирувань в ході сесії відзначилися компанії, бізнес яких найбільш сильно прив'язаний до темпів зростання світової економіки. Так, в "мінус" за підсумками фондових торгів у США пішли котирування енергетичних і нафтогазових компаній. Акції ExxonMobil, Chevron і ConocoPhillips втратили в ціні в середньому на 2,6% на тлі падіння нафтових котирувань на 3,2%. Серед "блакитних фішок" особливо сильним здешевленням акцій відзначилися алюмінієвий гігант Alcoa і машинобудівна Caterpillar, котирування яких втратили 3,5% і 2,5% відповідно.

Акції Facebook, яка раніше вийшла на IPO, втратили в ціні 2,3%.

За підсумками торговельної сесії 30 травня 2012 р. індекс Dow Jones знизився на 160,83 пункту (-1,28%) - до 12419,86 пункту, індекс S&P - на 19,1 пункту (-1,43%) - до 1313,32 пункту, а індекс Nasdaq - на 33,63 пункту (-1,17%) - до 2837,36 пункту.

Нагадаємо, фондові торги в США 31 травня 2012 р. завершилися підвищенням провідних індексів у середньому на 1,1% на тлі зростання оптимізму інвесторів щодо перспектив Греції залишитися членом єврозони. За підсумками торговельної сесії індекс Dow Jones підвищився на 125,86 пункту (+1,01%) - до 12580,69 пункту, індекс S&P - виріс на 14,6 пункту (+1,11%) - до 1332,42 пункту, а індекс Nasdaq піднявся на 33,46 пункту (+1,18%) - до 2870,99 пункту.

 

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся