Фондовий ринок США закрився незначним зниженням провідних індексів

Фондові торги в США 31 травня завершилися незначним зниженням провідних індексів на тлі посилення боргової кризи в Європі. Іспанія опинилася в епіцентрі останніх подій в регіоні, інвестори стурбовані тим, що країні все-таки доведеться звернутися за міжнародною допомогою.

Фондові торги в США 31 травня завершилися незначним зниженням провідних індексів на тлі посилення боргової кризи в Європі. Іспанія опинилася в епіцентрі останніх подій в регіоні, інвестори стурбовані тим, що країні все-таки доведеться звернутися за міжнародною допомогою. Ситуація з державними фінансами Іспанії може погіршитися і дійти до критичної, якщо державі доведеться повною мірою взяти на себе вирішення проблеми рекапіталізації кредитних організацій. Додаткове навантаження на фінансову систему країни, що намагається скоротити дефіцит бюджету до прийнятних рівнів в період рецесії, може привести до плачевних наслідків, упевнені економісти.

Певний вплив на фондовий ринок зробили оприлюднені напередодні дані Міністерства торгівлі США, яке подало переглянуту оцінку динаміки валового внутрішнього продукту (ВВП) країни в I кварталі ц.р. Згідно з опублікованими матеріалами, порівняно з попереднім кварталом показник виріс на 1,9% в перерахунку на річні темпи (annual rate). Незважаючи на те, що результати збіглися із прогнозом аналітиків, динаміка ВВП була переглянута убік зниження порівняно з попередніми даними (2,2%).

Доповідь Міністерства праці США за кількістю первинних вимог по виплаті допомоги з безробіття за тиждень, що завершився 26 травня 2012 р., також розчарувала гравців фондового ринку. Згідно з даними відомства, показник виріс і склав 383 тис. вимог, хоча аналітики очікували значення показника на рівні 370 тис. вимог.

У лідери зниження у складі індексу "широкого" ринку S&P 500 вийшли котирування енергетичних і ресурсодобувних компаній. Папери сталеливарної U.S.Steel подешевшали на 5,1%, Cliffs Natural Resources - на 6,1%, нафтогазової ExxonMobil-на 1,45%. Ціни на сировину знижувалися разом з курсом євро, одночасно курс японської ієни зміцнювався, що свідчило про бажання інвесторів піти від ризику.

В центрі уваги американських трейдерів залишалася найбільша у світі соціальна мережа Facebook. На відкритті торгів акції компанії втратили в ціні більше 2%, але до закриття торгової сесії котирування Facebook вдалося відновитися (вони додали 5%).

За підсумками торговельної сесії індекс Dow Jones знизився на 26,41 пункту (мінус 0,21%) - до 12393,45 пункту, індекс S&P опустився на 2,99 пункту (мінус 0,23%) - до 1310,33 пункту, а індекс Nasdaq - на 10,02 пункту (мінус 0,35%) - до 2827,34 пункту.

Нагадаємо, фондові торги в США 31 травня 2012 р. завершилися зниженням провідних індексів більш ніж на 1% на тлі побоювань інвесторів щодо "здоров'я" іспанського банківського сектора і перспектив вирішення боргової кризи в єврозоні. За підсумками сесії 30 травня 2012 р. індекс Dow Jones знизився на 160,83 пункту (-1,28%) - до 12419,86 пункту, індекс S&P - на 19,1 пункту (-1,43%) - до 1313,32 пункту, а індекс Nasdaq - на 33,63 пункту (-1,17%) - до 2837,36 пункту.

 

 

 

 

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся