Фондові торги в Європі 13 березня 2009 р. завершилися зростанням індексів на більшості провідних бірж. Загальноєвропейський індекс FTSEurofirst 300, що приблизно відображає "середнє" значення по ринку, закрився на позитивній території четвертий день підряд услід за позитивними повідомленнями з Америки.
Один з найбільших банків США Citigroup Inc., що минулого року отримав від уряду допомогу у розмірі 45 млрд дол., заявив, що більше не потребує державних грошей. Інший ведучий фінансовий інститут Bank of America також виступив з обнадійливими заявами. Голова Bank of America Кеннет Льюіс повідомив, що січень і лютий 2009р. були прибутковими для банку, і виразив упевненість, що весь рік пройде на такій же хвилі.
Оптимізм інвесторів вилився в упевнене зростання котирувань європейського фінансового сектора. Акції британського Barclays подорожчали на 3,1%, папери швейцарського Credit Suisse - на 6,8%. Котирування банків HSBC, Standard Chartered, Santander, BNP Paribas продемонстрували зростання в діапазоні 3-6,7%. Інвестори розраховують на те, що найбільші фінансові організації починають опам'ятовуватися після гострої фази кризи, а їх акції поступово нащупують "дно".
Покупки переважали і в гірничодобувному секторі, що було обумовлене зростанням цін на метали, а також обнадійливими заявами прем'єра КНР Вень Цзябао, чия країна є найбільшим споживачем металу. Котирування акцій англо-австралійського гірничорудного гіганта ВНР Billiton виросли у вартості на 2,2%, папери швейцарської Xstrata додали 10%. Китайський прем'єр заявив в Пекіні, що уряд КНР при необхідності може у будь-який момент збільшити державні вливання в економіку для підтримки її зростання. Вень Цзябао також підтвердив, що Китай націлений на економічне зростання в 8% за підсумками 2009р.
Зростання біржових індикаторів стримували активні продажі акцій технологічних і тютюнових компаній. Акції шведської Ericsson, фінської Nokia і норвезького виробника цифрової техніки Tandberg подешевшали на 3,2-4,1%, у міру того як інвестори фіксували прибуток. Папери виробників тютюну British American Tobacco, Imperial Tobacco і Swedish Match подешевшали на 1,5-1,9%.
За підсумками торгів британський індекс FTSE 100 виріс на 41,62 пункту (+1,12%) і склав 3753,68 пункту. Французький CAC 40 підвищився на 11,38 пункту (+0,42%) - до 2705,63 пункту, швейцарський SMI - на 80,96 пункту (+1,74%) - до 4726,74 пункту. Разом з тим німецький DAX опустився на 2,62 пункту (-0,07%) і закрився на 3953,60 пункту. Амстердамський AEX піднявся на 0,43 пункту (+0,20%) - до 211,74 пункту. Загальноєвропейський індекс "блакитних фішок" FTSEurofirst 300 за підсумками торгів піднявся на 0,8% і склав 702,12 пункту.