Фондові торги в Японії 5 вересня 2011 р. завершилися зниженням індексу Nikkei на 0,86%. Не дивлячись на підйом на початку сесії, до закриття японський індикатор опустився в червону зону і наблизився до позначки, на якій він знаходився після потужного землетрусу і цунамі в березні 2011 р.
Фондові торги в Японії 5 вересня 2011 р. завершилися зниженням індексу Nikkei на 0,86%. Не дивлячись на підйом на початку сесії, до закриття японський індикатор опустився в червону зону і наблизився до позначки, на якій він знаходився після потужного землетрусу і цунамі в березні 2011 р.
Не дивлячись на підйом на фондових ринках в США, Японія не розділила оптимізму американських інвесторів відносно можливого поліпшення обстановки в єврозоні. На думку аналітиків Країни сонця, що сходить, для розв'язання боргової кризи потрібні будуть конкретніші заходи.
Фінансовий сектор Японії відкрився зниженням котирувань. "Велика трійка" японських банків завершила сесію в "мінусі": акції найбільшої в країні кредитної організації - Mitshubishi UFJ подешевшали на 1,8%, як і його конкурента Mizuho. При цьому папери Sumitomo Mitsui опустилися в ціні ще нижче - на 2,3%.
Також через ситуацію в Європі продовжують падати в ціні акції японських експортерів. Зокрема, котирування виробника електроніки Sony знизилися на 1,8%. Її конкуренти Toshiba і Hitachi впали ще більше - на 2,3% і 2,2% відповідно.
Серед експортерів в "мінусі" завершилися торги і для автомобілебудівних концернів Японії. Акції компанії Nissan Motor впали в ціні на 3,1%, а найбільшого в світі концерну Toyota Motor - на 2%. Останні представники сектора відзначилися менш значним зниженням: котирування Mitsubishi Motors і Honda Motor опустилися на 1% і 0,3% відповідно.
За підсумками торгів 5 жовтня 2011 р. індекс Nikkei знизився на 73,14 пункту (-0,86%) і склав 8382,98 пункту. Курс долара до ієни трохи знизився по відношенню до курсу попереднього торгівельного дня (на 0,01 ієн) і склав на закритті торгів 76,65 ієни/дол.
Нагадаємо, 4 жовтня п.р. азіатські ринки продовжили зниження третій день поспіль. Фондові торги в Японії 4 жовтня завершилися зниженням індексу Nikkei на 1,05%.
Інвестори були налаштовані песимістично слідом за обвалом на американських ринках акцій на тлі побоювань інвесторів, пов'язаних з ситуацією в Греції.
Незважаючи на зусилля грецького уряду щодо дотримання режиму суворої економії, країні не вдасться виконати поставлені завдання зниження бюджетного дефіциту в цьому році. Тим часом саме виконання програми жорсткої економії є умовою для отримання чергового траншу кредиту від "трійки" міжнародних кредиторів (Євросоюз, Європейський центральний банк і Міжнародний валютний фонд). Більшість аналітиків упевнені, що економіка Греції не зможе уникнути дефолту, який може відбутися вже до кінця поточного року.
На цьому тлі стався обвал котирувань у фінансовому секторі США: зокрема, два великих банку "відзначилися" спадом майже на 10%. Схожа тенденція спостерігалася і в Країні висхідного сонця: найбільший фінансовий інститут в Японії Mitshubishi UFJ продемонстрував зниження котирувань на 3,8%. Тим часом папери двох провідних конкурентів Sumitomo Mitsui і Mizuho подешевшали менш значно - на 1,5% і 0,9% відповідно.
Негативно на новини з за кордону відреагували і японські експортери. На їх котируваннях також негативно позначилося зміцнення ієни по відношенню до американського долара. Акції найбільшого в світі автомобілебудівного концерну Toyota Motor впали в ціні на 2,5%, тоді як акції його конкурентів Honda Motor і Nissan Motor подешевшали на 2,8% і 1% відповідно.
Ціна на акції Komatsu, другого за величиною в світі виробника устаткування для будівництва та видобутку ресурсів, впали в ціні на 5,1% після того, як американський інвестиційний банк Morgan Stanley знизив рекомендації по її цінних паперів з-за низьких продажів у Китаї.
За підсумками торгів 4 жовтня 2011 р. індекс Nikkei знизився на 89,36 пункту (-1,05%) і склав 8456,12 пункту. Курс долара до ієни знизився на 0,61 ієни по відношенню до курсу попереднього торгового дня і склав на закритті торгів 76,66 ієни/дол.