Фондові ринки Європи і США в III кварталі 2012 р. повернулися до зростання
Фондові ринки Європи і США завершили III квартал 2012 р. упевненим зростанням. Незважаючи на постійні побоювання з приводу майбутнього проблемних країн єврозони, більшість провідних фондових індексів світу за підсумками третього кварталу показали позитивну динаміку.
"Третій квартал став позитивним для більшості світових фондових ринків. Основним фактором позитивної динаміки стали чергові етапи монетарного стимулювання економік з боку світових центробанків. На тлі високого безробіття і слабкого економічного зростання в США, Федеральна Резервна Система прийняла рішення про запуск третього раунду кількісного пом'якшення QE3 обсягом 40 млрд дол. щомісяця. Очікування нових грошових вливань, а також їх фактичне оголошення стало основною причиною зростання американського фондового ринку в третьому кварталі на 5,8% за індексом S&P 500", - відзначив керуючий активами групи Concorde Денис Костюк.
Читайте також: ФРС США оголосила новий раунд QE і зберегла облікову ставку.
Практично такі ж показники зростання і в інших індексів США - Dow Jones Industrial (+5%) і NASDAQ Composite (+5,5%). Більший розкид показали основні європейські індекси - так, британський FTSE 100 за минулий квартал виріс на 3,19%, французький CAC 40 - на 6,01%, а німецький DAX - аж на 12,79%. Експерти пояснюють такі рухи тим, що Європейський ЦБ на тлі посилення боргової кризи в Європі також ухвалив рішення про кількісний стимулювання шляхом покупки державних облігацій проблемних країн на відкритому ринку.
Читайте також: ЄЦБ оголосив про необмежену купівлі держоблігацій "проблемних" країн єврозони.
Втім, позитивні настрої охопили далеко не всі ринки. Найбільша азіатська в третьому кварталі 2012 р. рухалася врозріз світових трендів.
"Винятком став фондовий ринок Японії. На тлі тривалої стагнації японської економіки, японський ринок знизився на 2,8% в третьому кварталі. Зниження так само сприяло зміцнення японської ієни на 2,5%, що негативно впливає на японських експортерів", - підкреслив Костюк.
Варто відзначити, що за цей час індекс "Української біржі" UX знизився на 1,3%. Втім, на український індекс впливають ті ж фактори, що і на світові, але наш неліквідний ринок набагато сильніше на них реагує. Тут вже грає роль кількість новин - а не таких выжных, але негативних поки що було більше. Незважаючи на те, що глобальні проблеми ще далекі від вирішення, і ситуація може багато разів помінятися, такі результати кварталу, особливо після негативного тренда попередніх періодів, не можуть не радувати.