ru ua

ЄЦБ оголосив про необмежену скупку держоблігацій "проблемних" країн єврозони (відео)

Автор: RBC.UA
Глава Європейського центрального банку (ЄЦБ) Маріо Драгі оголосив про нову програму скупки держоблігацій проблемних країн єврозони на вторинному ринку. Обсяг інтервенцій буде необмеженим.

Глава Європейського центрального банку (ЄЦБ) Маріо Драгі оголосив про нову програму скупки держоблігацій проблемних країн єврозони на вторинному ринку. Обсяг інтервенцій буде необмеженим.

Таким чином Європейський Центробанк бореться з надто високими ставками за держоблігаціями країн, які страждають від боргової кризи.

Читайте також: ЄЦБ може вдатися до "виняткових заходів" підтримки економіки

Глава ЄЦБ підкреслив, що запуск нової програми залежить від активації Європейського стабілізаційного механізму (ESM). "Прихильність урядів своїми зобов'язаннями та виконання завдань, поставлених перед фондом EFSF і механізмом ESM, є необхідними умовами для початку прямих операцій ЄЦБ і ефективності їх проведення", - зазначив Драгі.

Драгі вважає, що програма по скупці держоблігацій стане "захистом для монетарних політик усіх країн єврозони". Крім того, вона буде перешкодою для "необгрунтованих" побоювань інвесторів про нежиттєздатність євро, передає Reuters. Драгі ще раз наголосив, що "євро не підлягає перегляду". Він також підкреслив, що ЄЦБ, скуповуючи держоблігації проблемних країн, діє строго в рамках свого мандата.

Також ЄЦБ повідомляє, що майбутні інтервенції Центробанку на вторинних боргових ринках будуть зосереджені на "більш короткій частині кривої прибутковості", особливо на держоблігаціях з погашенням через 1-3 роки. Купівлі держоблігацій будуть повністю стерилізовані, тобто програма не буде збільшувати грошової маси.

Раніше сьогодні ЄЦБ залишив облікову ставку на рівні 0,75%. При цьому аналітики чекали, що ставка буде знижена до 0,5%. ЄЦБ також зберіг на нулі ставку по депозитах overnight, розміщених комерційними банками на його рахунках. Центробанк обнулив цю ставку в липні 2012 р., щоб мотивувати банки кредитувати один одного і розміщувати вільні кошти в більш ризикованих активах.

Читайте також: Болгарія і Польща поки не будуть вступати до єврозони через занадто великий ризик

Рішення Європейського Центробанку зберегти ставки на колишньому рівні означає, що інфляційні ризики для Центробанку зараз вагоміші, ніж рецесія в єврозоні. Річна інфляція у валютному союзі в серпні 2012р. прискорилася до 2,6% з липневих 2,4% - при цільовому орієнтирі ЄЦБ в 2%.

Про те, що ЄЦБ розробляє новий механізм антикризових інтервенцій на ринку облігацій єврозони, Драгі офіційно оголосив на початку серпня 2012 р. Він повідомляв, що ризикові премії, що інвестори вимагають при купівлі держоблігацій таких країн, як Іспанія та Італія, "надто високі", а сильна "фрагментація" європейських фінансових ринків ускладнює ефективну роботу монетарної політики. ЄЦБ вважає неприйнятними ризикові премії на боргових ринках єврозони, обумовлені невиправданими страхами за збереження зони євро.

Читайте також: Єврокомісія припускає надання фонду ESM статусу банку

Сьогоднішнє рішення означає, що ЄЦБ офіційно припиняє колишню програму скупки держпаперів, відому як SMP (Securities Markets Programme). Вона була ініційована у травні 2010р. В рамках першого етапу програми ЄЦБ купував папери Греції, Ірландії та Португалії. У серпні 2011 р. банк приступив до інтервенцій на ринках держоблігацій Італії і Іспанії - третьої і четвертої за розмірами економік єврозони, які також почали страждати від різкого подорожчання держзапозичень. Однак у лютому 2012 р. ЄЦБ знову призупинив інтервенції, пояснюючи це пасивністю європейських урядів у питанні створення загальноєвропейських антикризових механізмів.