ua en ru

Фонд держмайна та АМКУ ще тиждень будуть без голів

Фонд держмайна та АМКУ ще тиждень будуть без голів Порошенко і Яценюк не можуть прийти до консенсусу щодо голів Фонду держмайна і Антимонопольного комітету
Цього тижня Верховна Рада не зможе призначити голову Антимонопольного комітету та керівника голову Фонду держмайна. Дві найбільші фракції - "Блок Петра Порошенка" (БПП) та "Народний Фронт" (Арсенія Яценюка) - не змогли досягти домовленостей з цих кадрових рішень.

Цього тижня Верховна Рада не зможе призначити голову Антимонопольного комітету та керівника Фонду держмайна. Дві найбільші фракції - "Блок Петра Порошенка" (БПП) та "Народний Фронт" (Арсенія Яценюка) - не змогли досягти домовленостей з цих кадрових рішень.

На початку тижня в жодній з парламентських фракцій не було упевненості, що 14 травня буде прийнято кадровий пакет, до якого входять призначення голови Антимонопольного комітету, голови Фонду держмайна, а також трьох членів Вищої ради юстиції. Сумніви були навіть у фракції БПП.

Заступник голови фракції БПП Ігор Кононенко розповів РБК-Україна, що у понеділок на засідання фракції БПП приходив Президент Петро Порошенко. "Ми підтримали на фракції кандидатуру Ігоря Білоуса на голову Фонду держмайна. І вчора після рішення фракції, Юрій Луценко підписав відповідне подання на прем'єр-міністра з пропозицією", - сказав у вівторок Кононенко.

В той же час, на кінець вівторка прем'єр Арсеній Яценюк так і не вніс до парламенту пропозиції по Ігорю Білоусу та Юрію Терентьєву.

Більш того, як розповіли РБК-Україна у "Народному фронті" у вівторок, кандидатура Білоуса і Терентьєва досі не обговорювалася на уряді.

"Це питання на уряді ще не обговорювалося, а завтра прем'єр їде до Парижу. Якщо це питання буде обговорено на засіданні уряду в четвер, то кандидати зможуть зустрітися з фракціями не раніше п'ятниці. Тому цього тижня це нереально", - розповів один із нардепів з "Народного фронту".

Фракція "Народного фронту" не обговорювала кандидатуру Білоуса і на своєму засіданні у понеділок, 11 травня, оскільки Яценюк не зробив відповідних подань у парламент. Депутати кажуть, що кандидатура Ігора Білоуса не влаштовує їхню фракцію, в тому числі, прем'єра. Фронтовики не розуміють, навіщо БПП пропонує на голову Фонду держмайна таку некомпромісну фігуру як Білоус.

"Дуже багато претензій до його попередньої діяльності на посаді голови ДФС, а посада голови Фонду держмайна потенційно одна з найбільш корупційних", - вважає один з нардепів від "Народного фронту".

Його колеги по фракції кажуть, що голосувати за кандидатуру Білоуса не готові.

Водночас, Ігор Кононенко зазначив, що БПП не визначився з кандидатурою Юрія Терентьєва на посаду голови АМКУ. "Ми не визначалися, бо в нас нема позиції. По Білоусу ми внесли пропозицію прем'єру, і він повинен зробити відповідне подання. А, що стосується Терентьєва, то якщо буде відповідне подання, то безумовно ми його запросимо на фракцію, будемо задавати запитання... Якщо зустрічі з фракцією не буде, то голосування не буде", - сказав Кононенко.

Щодо обох кандидатур переговори між фракціями тривають не перший тиждень.

Координатор коаліції і лідер Радикальної партії Олег Ляшко зазначив, що парламент давно мав призначити голів АМКУ та ФДМУ. Вирішити це питання можна, якщо до кадрового пакету додати призначення голови Рахункової палати, вважає Ляшко. "Ми пропонуємо всі кадрові питання голосувати в пакеті - і членів Вищої ради юстиції, і голову Рахункової палати і голову АМКУ", - сказав Ляшко.

Він додав, що у його фракції є кандидати на посаду голови Рахункової палати. "Поки йде процес обговорення, я не хотів би комусь надавати перевагу", - уточнив Ляшко.

З кандидатами до ВРЮ вже визначились, "Народний фронт" (пропонує суддю Ірину Мамонтову) та БПП (пропонує юриста Олексія Маловацького). Три менших фракції коаліції продовжують вести переговори щодо єдиного кандидата.

"Єдину кандидатуру ще не узгодили", - розповів РБК-Україна нардеп від "Батьківщини" Сергій Соболєв.

На даний момент відомо, що одним із претендентів є суддя Конституційного суду Віктор Шишкін.

Таким чином, голосування за мінімальний кадровий пакет знову переноситься на наступний пленарний тиждень. А депутати обговорюють подання генпрокурора Віктора Шокіна на зняття недоторканості з двох нардепів та рекомендацію антикорупційного комітету про відставку міністра Арсена Авакова.