ua en ru

Fitch: Відновлення українських банків після кризи залишається на низькому рівні

Автор: RBC.UA
Посткризове відновлення українських банків залишається на низькому рівні. Про це заявило міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings, повідомляє прес-служба агентства.

Посткризове відновлення українських банків залишається на низькому рівні. Про це заявило міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings, повідомляє прес-служба агентства.

"Посткризове відновлення українського банківського сектору залишається на низькому рівні, воно обмежене значною кількістю ризикових кредитів на балансах банків і періодами турбулентності гривневої ліквідності", - говориться в повідомленні.

Там також сказано: "Довгостроковий кредитний рейтинг дефолту емітента українських банків обмежений категорією "В" унаслідок високих ризиків у країні і слабкою якістю активів".

Відзначимо, Fitch понизив прогноз зростання ВВП в Україні в 2012 р. з 4% до 1,6%.

Нагадаємо, на початку квітня ц.р. рейтингове агентство Moody's помістило рейтинги 14 українських банків на перегляд для зниження. Згідно з заявою Moody's, на перегляд для зниження були поміщені рейтинги фінансових інститутів, чия кредитна оцінка вище суверенного рейтингу їх країни. "Сьогоднішні анонси відображають те, що агентство moody's переглянуло оцінку взаємозв'язку між кредитоспроможністю держав і фінансових установ у всьому світі", - говорилося в повідомленні.

Відзначимо, 20 березня ц.р. ІА "РБК-Україна" підготувало рейтинг найбільш надійних банків України станом на 1 січня 2012 р.

В середині лютого РБК-Україна підготувала рейтинг банків, що найбільш динамічно розвиваються, за підсумками минулого року. У рейтингу брали участь банки з перших двох груп за класифікацією НБУ - найбільші (банки з активами понад 15 млрд грн) і великі (5-15 млрд грн).

В аналітичному звіті по банківському ринку групи ICU наголошується, що боргова криза в єврозоні має менший вплив на економіку України та її банківський сектор, ніж на країни Центральної та Східної Європи. Перевага України в більшій диверсифікації банківського сектора (частка банків з Західної Європи в активах - 20%).

Крім цього, у звіті говориться, що в найближчі три роки українські банки і далі будуть концентруватися на кредитних ризиках і одночасно нарощувати депозитні портфелі - з кінцевою метою збалансувати свої кредитні та депозитні портфелі і знизити свої ризики.

Як повідомлялось, в минулому році активи банків України в 2011 р. збільшилися на 12,4% - до 1 трлн 58,6 млрд грн, загальні активи - 1 трлн 212,9 млрд грн. Капітал банків у 2011 р. виріс на 16,9% - до 161 млрд грн (15,2% пасивів банків). Сплачений зареєстрований статутний капітал банків збільшився на 17,8%, до 171, 9 млрд грн. Зобов'язання банків за минулий рік виросли на 11,6% - до 897,6 млрд грн.