ua en ru

Рейтинг найбільш надійних банків України за версією РБК-Україна

Автор: RBC.UA
ІА "РБК-Україна" підготувало рейтинг найбільш надійних банків України станом на 1 січня 2012 р. У рейтингу брали участь банки з перших трьох груп за класифікацією НБУ - найбільші (банки з активами понад 15 млрд грн), великі (5-15 млрд грн) і середні. У лідерах - "Дочірній Банк Ощадбанку Росії", "Райффайзен Банк Аваль" і "Укрексімбанк".

ІА "РБК-Україна" підготувало рейтинг найбільш надійних банків України станом на 1 січня 2012 р. У рейтингу брали участь банки з перших трьох груп за класифікацією НБУ - найбільші (банки з активами понад 15 млрд грн), великі (5-15 млрд грн) і середні. При розрахунку не враховувалися показники банків, які не працюють з роздрібними клієнтами, а також санаційного банку "Родовід". Використовувалися дані НБУ і відкрита інформація самих банків, опублікована на офіційних сайтах.
Під "надійністю" банку в даному випадку розумілася його здатність протистояти несприятливої ситуації виходячи з показників на 1 січня 2012 р. Враховувалося відношення "поганих" кредитів банку до власного капіталу, його робота над такими кредитами, покриття операційними доходами витрат, достатність капіталу, ліквідність, і рівень процентних ставок за депозитами. Крім того, була проведена експертна оцінка - експертам (банкам і інвесткомпаніям) було запропоновано вибрати найбільш надійних учасників рейтингу.
Більш докладно про методологію та повний список банків можна подивитися тут.

Місце

Банк

Бали

1

Дочірній Банк Сбербанку Росії

337

2

Райффайзен Банк Аваль

333

3

Укрексімбанк

324

4-5

OTP Bank

319

4-5

БТА Банк

319

6

Ощадбанк

305

7

Erste Bank

298

8

ПУМБ

289

9

Альфа-Банк

287

10

UniCredit Bank

286

11

ВТБ Банк

284

12

Credit Agricole

245

13

Індустріалбанк

236

14-15

Укрсиббанк

232

14-15

Правекс-Банк

232

16

Platinum Bank

225

17

Кредобанк

222

18

"Кліринговий дім"

219

19

Укргазбанк

216

20

Приватбанк

215

ТОП-20 найбільш надійних банків України за версією РБК-Україна

Лідер рейтингу - " Дочірній банк Ощадбанку Росії" - отримав гарні результати по всіх елементів рейтингу, а також високу оцінку експертів. Потужна підтримка материнської компанії, найбільшого російського банку, а також збалансована політика розвитку вже вивели банк у групу "великих" (активи - 16,9 млрд грн).
На другому місці виявився "Райффайзен Банк Аваль" - у банку гарні операційні показники і стримані ставки за депозитами.
Замикає трійку лідерів державний "Укрексімбанк". У нього, а також у "Ощадбанку ", одні з кращих показників за сформованими резервами і достатності капіталу.
Четверте і п'яте місце поділили OTP Bank і "БТА Банк". Перший показав найкращий серед учасників рейтингу результат операційної діяльності, а другий - достатності капіталу.
За деякими показниками найкращі результати показали банки, які не увійшли в ТОП-20. Наприклад, найкраща робота з поганими кредитами - у "Єврогазбанку", який зменшив їх обсяг майже в десять разів, а ліквідність - у "Терра банку".
Розглянемо більш докладно експертну оцінку. Аналітики проголосували досить згруповано - у полі їх уваги виявилися установи, чия надійність обумовлюється не тільки внутрішньою ситуацією, але і зовнішніми чинниками. Незважаючи на вибірковість даного показника, його не можна недооцінювати, оскільки в нинішніх умовах глобальної економіки допомога ззовні, або навіть можливість, є вагомим стабілізуючим чинником.
Якщо ж його не враховувати, а використовувати лише фінансові показники, перша п'ятірка виглядала б так: "БТА Банк", "Індустріалбанк", OTP Bank, "Райффайзен Банк Аваль" і "Ощадбанк". Найвищу оцінку експертів, окрім лідера нашого рейтингу, отримав "Перший Український Міжнародний Банк". При найбільш динамічному розвитку (банк посів перше місце у відповідному рейтингу РБК-Україна), ПУМБ тримає всі показники надійності збалансованими.
Варто відзначити, що даний рейтинг відображає лише думка редакції з приводу порівняльної надійності банків, і не означає, що банки, які опинилися внизу списку, ненадійні. Наприклад, "Брокбізнесбанк", "Дельта Банк" і VAB Bank, хоч і не увійшли в ТОП-20, відзначені деякими аналітиками як найбільш надійні. Також низка банків, на даний момент опинився не в числі лідерів, добре показав себе під час кризи 2008-2009 рр., продовжуючи видавати вклади населенню, незважаючи на ситуацію. З повним списком банків та їх показників можна ознайомитися тут.
Крім того, всі банки, що беруть участь у рейтингу, є членами Фонду гарантування вкладів фізосіб (крім "Ощадбанку", де гарантом виступає держава). Отже, виплата депозитів фізичних осіб об'ємом до 150 тис. грн гарантована фондом.
Даний рейтинг не може бути використаний в якості керівництва для розміщення депозитів. Редакція не несе відповідальності за можливі збитки третіх осіб.

Розробка і методологія: Леонід Музыкус