Міжнародне агентство Fitch Ratings підтвердило довгострокові рейтинги Києва в іноземній і національній валюті на рівні B-зі "стабільним" прогнозом. Крім того, Fitch Ratings підтвердило довгострокові рейтинги Харкова в іноземній і національній валюті на рівні B.
Міжнародне агентство Fitch Ratings підтвердило довгострокові рейтинги Києва в іноземній і національній валюті на рівні B-зі "стабільним" прогнозом. Крім того, Fitch Ratings підтвердило довгострокові рейтинги Харкова в іноземній і національній валюті на рівні B. Про це повідомляє прес-служба агентства.
Короткостроковий рейтинг Києва в іноземній валюті підтверджений на рівні B.
Також Fitch підтвердило національний довгостроковий рейтинг на рівні BBB + (ukr), прогноз "стабільний". Згідно з повідомленням, така рейтингова дія поширюється на випущені боргові зобов'язання міста обсягом 800 млн дол.
"Підтвердження рейтингів відображає статус Києва як столиці країни, маємо на увазі підтримку від центрального уряду і поліпшення бюджетних показників, які підтримуються за рахунок сприятливої економічної кон'юнктури і скорочення витрат. Крім того, рейтинги Києва враховують збільшення прямого ризику (прямий борг плюс інша заборгованість за класифікацією Fitch) , істотний короткостроковий ризик рефінансування, обумовлений близькими термінами погашення за зовнішніми облігаціями і кредитами від місцевих банків, а також беруть до уваги валютний ризик по єврооблігаціях", - відзначає Fitch.
Короткостроковий рейтинг Харкова в іноземній валюті підтверджений на рівні B, національний довгостроковий рейтинг - AA-(ukr). Прогноз по довгострокових рейтингах "стабільний". Така рейтингова дія поширюється на випущені внутрішні облігації Харкова на 99,5 млн грн.
"Рейтинги міста відображають його диверсифіковану економіку, хорошу ліквідність і поліпшені показники виконання бюджету. Крім того, рейтинги враховують ризики рефінансування і великий муніципальний сектор Харкова, що може зумовити тиск на бюджет міста... Ризик рефінансування згладжується за рахунок великого залишку грошових коштів міста: 323 млн грн на 1 червня 2012 р. Тому Харків має хороші позиції, щоб погасити борг на 300 млн грн, терміни за яким наступають до кінця 2012 р., що складає близько 75% загального боргу міста", - відзначає Fitch.
Відзначимо, у вересні 2011 р. незалежне рейтингове агентство "Кредит-Рейтинг" підтвердило довгостроковий кредитний рейтинг м. Харків та боргового зобов'язання Харківської міської ради на рівні uaА.
Що стосується Києва, то в кінці червня місто розпочало емісію облігацій на 3,5 млрд грн (437,5 млн дол.). Київська влада повідомляла, що 250 млн дол. будуть спрямовані на погашення зовнішніх позик (близько 2 млрд грн), залучених містом раніше. Решта коштів підуть на розвиток транспортної та житлової інфраструктури та інші соціально значущі програми. Крім того, повідомлялося, що цього року на обслуговування зовнішнього боргу Київ в 2012 р. витратить 600 млн грн.
Нагадаємо, згідно з бюджетом міста на 2012 р., профіцит загального фонду бюджету Києва планується в сумі 604 млн 689,58 тис. грн. За позику Міжнародного банку реконструкції та розвитку (МБРР) з профіциту бюджету планується повернути 11 млн 041,18 тис. грн. Також планується повернути 500 млн грн кредитів, отриманих на покриття тимчасових касових розривів в 2009 р. Дефіцит спеціального фонду бюджету Києва планується в сумі 93 млн 648,4 тис. грн, джерелом покриття якого вважається передача коштів із загального фонду бюджету до бюджету розвитку.
Рейтингові дії щодо Києва востаннє здійснювалися на початку цього року. У лютому ц.р. Standard & Poor's підтвердило довгостроковий кредитний рейтинг Києва на рівні В-, прогноз по рейтингу - "стабільний". У грудні 2011 р. міжнародне рейтингове агентство Moody's знизило прогноз по рейтингах емітента в іноземній і місцевій валюті Києва до "негативного".
Нагадаємо, рік тому, в липні 2011 р., Fitch Ratings змінило з "негативного" на "стабільний" прогноз по довгострокових рейтингах Києва і підтвердило довгострокові рейтинги міста в іноземній і національній валюті на рівні "B-". Нагадаємо, 15 липня 2011 р. Київ погасив семирічні єврооблігації на суму 200 млн дол., випущені в 2004 р. за 8,625% річних. У червні минулого року Київ розмістив п'ятирічні єврооблігації на 300 млн дол. з прибутковістю 9,375% річних, частина з цих коштів була направлена на погашення євробондів 2004 р. Крім цього, в обігу перебувають ще два випуски єврооблігацій Києва - випущені в жовтні 2005 р. на 250 млн дол. під 7,98% річних з погашенням 11 червня 2015 р. і випущені в листопаді 2007 р. на 250 млн дол. під 8,25% річних з погашенням 26 листопада 2012 р.