ua en ru

Fitch знизило рейтинг Греції до рівня "обмеженого дефолту"

Автор: RBC.UA
Міжнародне рейтингове агентство Fitch Rating понизило суверенний кредитний рейтинг Греції з C до RD ("обмежений дефолт").

Міжнародне рейтингове агентство Fitch Rating понизило суверенний кредитний рейтинг Греції з C до RD ("обмежений дефолт").

Це рішення очікувалося. Як говориться в повідомленні агентства, воно пішло за офіційним підтвердженням влади Греції, що обмін держоблігацій, що належать приватному сектору, буде виконаний.

Відповідно до методології Fitch реструктуризація грецьких бондів трактується як "обмін проблемних боргових зобов'язань" (distressed debt exchange). Оскільки в грецькій угоді є примусова складова, Fitch вважає таку реструктуризацію формою суверенного дефолту.

У зв'язку з оголошеною угодою Fitch знизило рейтинги відповідних облігацій, випущених в рамках законодавства Грецької республіки і пред'явлених до обміну, до D ("дефолт"). Після завершення обміну ці рейтинги будуть відкликані.

Рейтинги грецьких держоблігацій, випущених в рамках іноземного права, залишаються на рівні C, оскільки Греція продовжила термін їх пред'явлення до обміну до 24 березня. Потім рейтинги цих бондів будуть також знижені до D і відкликані.

Після завершення обміну і випуску нових облігацій Fitch виведе довгостроковий кредитний рейтинг Греції з дефолтної категорії і переоцінить його на підставі нового кредитного профілю республіки.

Агентство очікує, що постдефолтний рейтинг Греції буде перебувати "в нижній частині спекулятивної категорії".

Fitch знизило рейтинг Греції до рівня "обмеженого дефолту"

Раніше сьогодні Греція офіційно оголосила результати пропозиції про обмін держоблігацій, що належать приватному сектору. До обміну добровільно пред'явлені папери, регульовані законодавством Грецької республіки, на 152 млрд євро, або 85,8% від загальної кількості таких облігацій (177 млрд євро).

Греція використовуватиме так звану "обмовку про колективні дії", яка дозволяє примусити до обміну незгодну меншину утримувачів облігацій, регульованих грецьким правом. Це означає, що всі папери на 177 млрд євро візьмуть участь в обміні. Крім того, до обміну пред'явлені облігації на 20 млрд євро з числа паперів, регульованих іноземним правом (зокрема, англійським). Таким чином, в обміні братимуть участь облігації на загальну суму 197 млрд євро, або майже 96% від загального номіналу паперів на руках у приватного сектору (206 млрд євро). Крім того, Греція продовжила до 24 березня 2012 р. термін пред'явлення паперів для інвесторів, які володіють її облігаціями, регульованими іноземним правом, в надії довести рівень участі 100%.

Номінальна вартість облігацій при обміні буде скорочена на 53,5%, що дозволить Греції скоротити обсяг держборгу приблизно на 100 млрд євро. На кожних 100 євро старих паперів інвестори отримають нові облігації номіналом 31,5 євро плюс дворічні папери EFSF номіналом 15 євро (таким чином буде реалізовано скорочення основного боргу на 53,5%). Фактичні втрати інвесторів при обміні складуть, за деякими даними, більше 75% виходячи з так званої чистої приведеної вартості (NPV).

Нагадаємо, 3 березня міжнародне рейтингове агентство Moody's оголосило про зниження рейтингу Греції з Ca до C. Відповідно до класифікації Moody's, боргові зобов'язання з рейтингом C є облігаціями з найнижчим рейтингом і знаходяться в стані дефолту.

Раніше, що 28 лютого ц.р. міжнародне рейтингове агентство Standard & Poor's знизило кредитний рейтинг Греції до SD (вибірковий дефолт). На думку експертів, добровільний обмін грецьких облігацій фактично перетворюється на примусовий.

Інше рейтингове агентство Fitch відразу ж після схвалення міністрами фінансів єврозони допомоги Греції, 22 лютого ц.р., знизило довгостроковий кредитний рейтинг країни з CCC до C. Більш того, Fitch заявило, що обмін держпаперів Греції, що належать приватному сектору, у разі його завершення буде підставою для визнання дефолту країни.