Хороші показники сталеспоживчих галузей в СНД, конкурентоспроможні витрати і проциклічна динаміка рубля обумовлюють стабільний прогноз металургійного і гірничодобувного секторів СНД на 2013 р. Про це йдеться у спеціальному звіті міжнародного рейтингового агентства Fitch Ratings.
Хороші показники сталеспоживчих галузей в СНД, конкурентоспроможні витрати і проциклічна динаміка рубля обумовлюють стабільний прогноз металургійного і гірничодобувного секторів СНД на 2013 р. Про це йдеться у спеціальному звіті міжнародного рейтингового агентства Fitch Ratings.
Як наголошується у звіті, сфокусовані на експорті українські виробники будуть більшою мірою, ніж російські, чутливі до впливу помірного скорочення споживання сталі, очікуваного в Євросоюзі в 2013 р. Висока частка у виробництві сталевих напівфабрикатів з більш низькою доданою вартістю робить українських виробників вразливими у разі зниження попиту в 2013 р.
Для російських виробників в 2013 р. внутрішній попит, як і раніше, буде більш важливим, ніж експорт, і на відміну від ситуації в Західній Європі Fitch очікує сильний попит в Росії. Зростаючі доходи будуть підтримувати будівництво і продаж автомобілів. Попит буде підкріплюватися також потребами в заміні старих трубопроводів.
Великі виробники сталі в СНД, як і раніше, будуть мати високі коефіцієнти завантаження потужностей, так як їх грошові витрати в сегменті виробництва слябів далі будуть на 25-35% нижче середнього світового показника. У наступному році Fitch очікує збереження підтримки рентабельності неінтегрованих компаній зниження відносної ціни на сировину для виробництва сталі в порівнянні з готовою сталевою продукцією.
Читайте також: Мoody's знизило рейтинг "Метінвесту" з B2 до B3, прогноз "негативний"
Очікується, що генерування грошових коштів покращиться в обох секторах. Для гірничодобувних компаній даний момент є функцією від стабільних грошових коштів від операційної діяльності (FFO) і скорочення капіталовкладень, що призводить до збільшення вільного грошового потоку. У сталеливарних компаніях FFO підвищиться через більш сприятливе співвідношення цін на сировину до цін на готову продукцію.
Зазначимо, раніше компанія Ernst & Young відзначала, що на ринку M&A України в гірничодобувному та металургійному секторі в 2012 р. тривала консолідація активів.
Рівень M&A активності в галузі протягом дев'яти місяців 2012 р. залишався низьким. Це обумовлено як низькою M&A активністю в країні в цілому, через несприятливу економічну ситуацію і парламентські вибори, так і особливості гірничодобувного й металургійного комплексу, в якому протягом минулих років відбувся ряд істотних угод (купівля компанією "Метінвест" "Запоріжсталі" і ММК ім. Ілліча та ін.), а тепер відбувається подальша інтеграція новопридбаних активів. Ринок M&A в 2012 році характеризувався подальшою консолідацією активів, а основними гравцями виступали компанії групи СКМ.
Читайте також: На ринку M&A України в гірничодобувному секторі в 2012 р. тривала консолідація активів, - E&Y
У цілому, експерти Ernst & Young вважають, що гірничодобувний і металургійний сектор України повторює тренди світової галузі і продовжує спад, обумовлений несприятливими тенденціями в глобальній економіці.
Нагадаємо, прем'єр-міністр України Микола Азаров заявляв, що ситуація на світовому металургійному ринку найбільш сильно впливає на економічну ситуацію в Україні. Українські експортери труб та іншої продукції страждають через низький попит на світових ринках.