Ostchem Germany GmbH (входить вGroup DF Дмитра Фірташа) сконцентрував 100% ПрАТ "Кримського титану".
Ostchem Germany GmbH (входить вGroup DF Дмитра Фірташа) сконцентрував 100% ПрАТ "Кримського титану". Про це йдеться в повідомленні підприємства в системі розкриття інформації Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦБФР).
"11 грудня 2012 ПрАТ" Кримський титан "за допомогою факсимільного зв'язку отримало від депозитарію зведений обліковий реєстр власників цінних паперів № 21720 від 7 грудня 2012 Згідно з вказаним обліковим реєстром, власником 100% акцій ПрАТ" Кримський титан "... є ТОВ "ОСТХЕМ Німеччина" (OSTCHEM Germany GmbH) ", - йдеться в повідомленні.
РБК-Україна у ФДМУ повідомили, що підприємство було продало за 677,6 млн грн. У коментарі представник ФДМУ зазначив, що пріоритетне право на придбання пакета акцій, відповідно до закону, було у співзасновника, яким є Ostchem.
"Кримський титан" був внесений до списку на приватизацію ще в серпні 2012 р. Номінальна вартість пакета акцій була визначена сумою в 368 млн грн.
Читайте також: Кабмін доручив ФДМУ продати "Кримський титан" і "Сумихімпром"
Продати "Кримський титан" Кабінет міністрів України доручив Фонду державного майна України місяцем раніше. Також було доручено виставити на продаж ПАТ "Сумихімпром". Крім того, ФДМУ повинен забезпечити вилучення із статутного капіталу ПАТ "ДАК "Титан" і продаж державного пакету акцій ПрАТ" Кримський титан "у розмірі 50% плюс одна акція статутного капіталу та надходження отриманих від продажу коштів до державного бюджету. Також ФДМУ повинен у місячний термін після продажу пакету акцій вилучити зі статутного капіталу ДХК "Титан України" 100% акцій ПАТ "Сумихімпром" і ДАК "Титан" і продати їх. У підсумку ФДМУ проведе заходи по ліквідації ДХК "Титан України".
Ще в липні минулого року Президент України Віктор Янукович підписав закон № 3563-VI "Про внесення змін до закону" Про перелік об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації "щодо скорочення переліку підприємств, які не підлягають приватизації". Документ містить перелік об'єктів права державної власності, які не підлягають приватизації, але можуть бути корпоратизовані. До них віднесено зокрема "Кримський Титан".
Читайте також: Президент схвалив корпоратизацію кримського "Титану" і ЗТМК
Зазначимо, що хоч держава через ДАК "Титан" і володіло в "Кримському титані" 50% +1 акцією, оперативне управління підприємством здійснює власник 50% -1 акції - Ostchem Holding, що входить вGroup DF Дмитра Фірташа. Конфлікт між компанією і урядом вдалося врегулювати лише після президентських виборів 2010 р. і зміни влади в Україні. Більше того, колишні топ-менеджери Ostсhem очолили найбільші державні активи титанової галузі України - "Титан України", "Сумихімпром" і Запорізький титаномагнієвий комбінат.
"Кримський титан" - найбільший у Центральній та Східній Європі виробник двоокису титану. Раніше Ostchem Germany GmbH належали 50% -1 акція "Кримського Титану", ще 50% +1 акція належали ДАТ "Титан".