Власник Group DF Дмитро Фірташ веде переговори про покупку Херсонського нафтопереробного заводу (НПЗ) у групи "Континіум" Ігоря Єремєєва. Як повідомило джерело в групі, на місці НПЗ Фірташ планує побудувати нафтохімічне підприємство. "Нинішній завод вже чотири роки не працює і представляє собою купу металобрухту. По суті, мова йде про покупку місця під будівництво нового нафтохімічного заводу, яке має відповідну інфраструктуру", - уточнив співрозмовник.
Власник Group DF Дмитро Фірташ веде переговори про покупку Херсонського нафтопереробного заводу (НПЗ) у групи "Континіум" Ігоря Єремєєва. Як повідомило джерело в групі, на місці НПЗ Фірташ планує побудувати нафтохімічне підприємство, пише "Комерсант-Україна". "Нинішній завод вже чотири роки не працює і представляє собою купу металобрухту. По суті, мова йде про покупку місця під будівництво нового нафтохімічного заводу, яке має відповідну інфраструктуру", - уточнив співрозмовник видання.
Раніше Фірташ заявляв, що має намір придбати нафтопереробний завод в Україну для створення на його базі нафтохімічного виробництва. "Ми ведемо переговори з різними компаніями і вже знаходимо взаєморозуміння", - зазначив він. "Ми маємо намір серйозно зайнятися напрямком нафтохімії. На 7-8 років програма з цього сектору зажадає 2-2,5 млрд дол Ми хочемо збільшити і розширити лінійку продуктів: метил, пропилен, етилен, полістироли, а також капролактам, хімічні волокна", - сказав він в інтерв'ю журналу "Експерт" на початку травня ц.р. При цьому бізнесмен уточнив, що сума в 2-2,5 млрд враховує лише витрати на реконструкцію виробництв. Покупка підприємств зажадає окремих вкладень, уточнив Фірташ. Він також повідомив, що Федерація роботодавців України, яку очолює бізнесмен, має намір звернутися до Кабінету міністрів з листом щодо необхідності створення умов для розвитку нафтопереробки і нафтохімії в країні.
Нещодавно в інтерв'ю "Експерту" Єремєєв повідомив, що на сьогоднішній день є підписані документи про співпрацю двох компаній з реконструкції Херсонського НПЗ. "Ми припускаємо, що це буде не чисто нафтопереробний завод, а нафтохімічний комбінат. Такий профіль підприємства дозволить оперативно реагувати на потреби ринку і дасть більше можливостей їх задовольнити. Передбачуваний обсяг інвестицій складе близько двох мільярдів доларів. Планується, що НПЗ стане виробляти приблизно 4, 5 млн т нафтопродуктів на рік і реалізовувати їх на внутрішньому ринку. Це дозволить нам зайняти на ньому близько 20% ", - сказав Єремєєв. За його словами, група буде змушена брати кредити. "Доведеться брати кредит у банків. Приблизно 30% складуть власні кошти, а 70% - позикові. В Україну станемо купувати метал, труби, а в іноземців - спеціальні технології: електроніку, гідрокрекінг. Зараз йдуть підготовчі роботи до початку будівництва. Після завершення розробки проекту ми почнемо спорудження заводу за свої гроші і паралельно будемо працювати з банкірами для залучення кредитного ресурсу. За нашими підрахунками, будівництво заводу займе близько двох з половиною років ", - повідомив Єремєєв.
В Україні знаходяться шість НПЗ і один газопереробний завод: Кременчуцький НПЗ (ПАТ "Укртатнафта", Полтавська обл., Підконтрольний групі "Приват" Ігоря Коломойського), Лисичанський НПЗ (ПрАТ "ЛІНІК", Луганська обл., Належить ТНК-ВР), Одеський НПЗ (ПАТ "Лукойл-Одеський НПЗ"), Дрогобицький НПЗ (НПК "Галичина", Львівська обл.), Надвірнянський НПЗ (ВАТ "Нафтохімік Прикарпаття", Івано-Франківська обл.), Херсонський НПЗ і Шебелинський ГПЗ (ДК "Укргазвидобування" НАК "Нафтогаз Україна", Харківська обл.).
На даний час з них в роботі знаходяться лише Кременчуцький НПЗ і Шебелинський ГПЗ, інші підприємства зупинені через збитковість.
Херсонський НПЗ заснований в 1938 р., в 2005 р. група "Континіум" прийняла рішення зупинити завод на реконструкцію. На момент зупинки технологічне обладнання Херсонського НПЗ забезпечувало глибину переробки сирої нафти близько 48%. Вихід світлих нафтопродуктів становив близько 45%.
Group DF - приватна міжнародна група компаній, інтереси і активи якої зосереджені в таких областях, як енергетика, хімічна промисловість, енергетична інфраструктура і нерухомість. Також група контролює чотири з шести азотних підприємств.