Фірташ отримав дозвіл АМКУ на покупку низки міськгазів

Антимонопольний комітет України дозволив ПрАТ "Газтек" (належить бізнесменові Дмитру Фірташу) придбати пакети акцій низки підприємств. Зокрема, надано дозвіл на придбання більше 50% "Житомиргазу", а також понад 25% "Чернівцігазу", "Вінницягазу" і "Волиньгазу".

Антимонопольний комітет України дозволив ПрАТ "Газтек" (належить бізнесменові Дмитру Фірташу) придбати пакети акцій низки підприємств, про це повідомляє прес-служба АМКУ.

Читайте також: Уряд дозволив приватизацію 75% акцій "Волиньобленерго"

Зокрема, надано дозвіл на придбання більше 50% "Житомиргазу", а також понад 25% "Чернівцігазу", "Вінницягазу" і "Волиньгазу".

Зазначимо, що "Газтек" виграв більшість аукціонів з продажу газових компаній, які проводив АМКУ.

Нагадаємо, раніше Фірташ купив 23,4% акцій "Волиньгазу" за 25,05 млн грн. Також "Газтек" за 8 млн грн купив 20,393% акцій ПАТ "Чернівцігаз", 15,9% акцій "Житомиргазу" за 16 млн грн і 22% "Вінницягазу" за 3 млн грн.

Читайте також: "Газпром" не має наміру брати участь у приватизації українських облгазів

Як повідомлялося, у 2012 р. ФДМУ має намір виставити на продаж великі державні пакети акцій 20 міськ- і облгазів.

На думку експертів, конкурси Фонду держмайна з продажу міноритарних пакетів акцій міськгазів і облгазів можуть бути цікаві тільки профільним покупцям, готовим ще кілька років чекати на реформу енергоринку, за підсумками якої у приватних акціонерів з'явиться можливість заробити на транспортуванні та продажу блакитного палива роздрібним споживачам.

Також експерти зазначають, що зараз відсутні ринкові передумови для нарощування прибутку в газорозподільному бізнесі. І це може негативно позначитися на результатах аукціонів.

Читайте також: "Газтек" Фірташа придбав 23,9% акцій "Кримгазу" за 42,64 млн грн

Як повідомлялося вчора, "Газтек" Фірташа придбав на Східно-Європейській фондовій біржі пакети акцій низки міськгазів. Згідно з повідомленням ФДМУ, було продано 7,012% акцій "Криворіжгазу" за 368,163 тис. грн (при стартовій ціні 366,412 тис. грн), 7,6% акцій "Рівнегазу" за 1,3 млн грн, 4,959% акцій "Тернопільміськгаз" за 255,618 тис. грн (при стартовій ціні 255,613 тис. грн), 6,341% акцій "Закарпатгаз" за 152,183 тис. грн (при стартовій ціні 136,158 тис. грн), 1,357% "Заліщікігаза" за 653 грн.

Нагадаємо, 5 жовтня повідомлялося, що АМКУ дозволив ПрАТ "Газтек" купити пакети акцій низки підприємств. Зокрема, було надано дозвіл на придбання більше 50% ПАТ "Дніпропетровськгаз", ПАТ "Тисменицягаз" та ПАТ "Запоріжгаз", а також більше 25% ПАТ "Луганськгаз" і ПАТ "Сумигаз".

"Газтек" належить низці кіпрських фірм - Porala Venchers Limited, Pasler Enterprises Limited, Nesiba Venchers Limited, Krezer Holdings Limited. За даними учасників ринку, ці компанії підконтрольні бізнесменові Дмитру Фірташу.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся