Джерело: "Газпром" не має наміру брати участь в приватизації українських облгазів

Джерела в "Газпромі" категорично спростували свою участь у приватизації українських облгазів.

Джерела в "Газпромі" категорично спростували свою участь у приватизації українських облгазів, повідомляє "Комерсант Україна".

"Українська сторона використовує цей аргумент для того, щоб показати, що конкурс пройде відкрито. Насправді ми не отримали ні запрошення на конкурс, ні гарантій, що він буде відкритим, і тому брати участь в ньому не збираємося", - заявило джерело в компанії.

У той же час, в департаменті нафтової, газової та нафтопереробної промисловості Міненерговугілля поставили ці заяви під сумніви: "Газпром" неодноразово говорив про свій інтерес до українського роздрібного газовому ринку і про бажання вийти на кінцевого споживача на цьому ринку.

Між тим, за словами експерта Інституту енергетичних досліджень Юрія Корольчука, навіть якщо "Газпром" візьме участь в приватизації облгазів, то не стане торгуватися по ціні з Дмитром Фірташем, а домовиться про розподіл активів.

У свою чергу, член комітету Верховної ради з ПЕК Сергій Пашинський вважає, що конкуренції між "Газпромом" і Фірташем, швидше за все, не виникне, або вона буде номінальною. "Ймовірно, всі об'єкти будуть розділені ще до початку торгів. Фірташ прекрасно домовився з "Газпромом" про закупівлю газу для Ostchem за нижчою ціною, ніж купує інша промисловість. Якщо російська монополія захоче отримати облгази, вона використовує цей контракт як інструмент тиску і доб'ється спільної участі в приватизації з українським підприємцем", - зазначив експерт.

Напередодні, голова Фонду держмайна (ФДМ) Олександр Рябченко заявив, що російський "Газпром" є одним з головних претендентів на купівлю державних пакетів акцій газопостачальних компаній. "У перших рядах будуть ті, хто вже зараз працює на цьому ринку. Першим стоїть "Газпром" і інший російський бізнес, який уже розуміє, як можна вести справи в українських облгазах", - сказав Рябченко, коментуючи можливих претендентів на покупку облгазів. "Газпром" володіє акціями п'яти українських облгазів через RosUkrEnergo, в якій компанії належить 50%.

Протягом липня та серпня у ФДМ планують приватизувати 20 облгазів. Інвесторам будуть запропоновані пакети акцій розміром від 0,71% до 26%. При цьому у власності держави залишиться по 25% акцій кожного підприємства. Будуть продані частки в "Миколаївгазі", "Сумигаз", "Дніпропетровськгаз", "Луганськгаз", "Запоріжгаз" і "Кримгаз". Міноритарні частки в цих компаніях також належать структурам Дмитра Фірташа. Минулого тижня Фонд держмайна виставив на продаж перший з цих облгазів - 25% акцій "Миколаївгазу". Вони були оцінені в 18,4 млн грн, що, на думку експертів, мінімум в 10 разів нижче його ринкової. 

Як повідомлялось раніше, ФДМУ планує за три місяці 2012 р. оголосити про проведення конкурсів з продажу держпакетів 42 газорозподільних і газопостачальних підприємств.

Зокрема, в липні 2012 р. планується виставити на продаж держпакети акцій ПАТ "Тисменицягаз" (26%), ПАТ "Вінницягаз" (22,06%), ПАТ "Волиньгаз" (23,42%), ПАТ "Дніпропетровськгаз" ( 26%), ПАТ "Запоріжгаз" (25%), ПАТ "Кримгаз" (23,99%), ПАТ "Кременчукгаз" (26%), ПАТ "Полтавагаз" (26%), ПАТ "Сумигаз" (25,79 %), ПАТ "Севастопольгаз" (25%), ПАТ "Луганськгаз" (26%), ПАТ "Гадячгаз" (26%), ПАТ "Лубнигаз" (26%), ПАТ "Бережанигаз" (26,04%).

У серпні планується оголосити конкурси з продажу держпакетів ПАТ "Чернівцігаз" (20,39%), ПАТ "Житомиргаз" (15,86%), ПАТ "Херсонгаз" (20,83%), ПАТ "Харківміськгаз" (9,91% ).

У вересні ФДМУ планує оголосити конкурси з продажу ще 22 держпакетів міськ-і облгазів - ПАТ "Київоблгаз" (8,24%), ВАТ "Одесагаз" (4,97%), ПрАТ "Макіївкагаз" (1,62%), ПАТ "Харьковгорвгаз" (17,7%), ПАТ "Рівнегаз" (7,6%), ПАТ "Закарпаттягаз" (6,34%), ПАТ "Львівгаз" (2,55%), ПАТ "Чернігівгаз" (13, 25%), ПАТ "Бучачгаз" (3,87%), ПАТ "Тернопільгаз" (0,71%), ПАТ "Тернопільміськгаз" (4,96%), ПАТ "Дніпрогаз" (1,2%), ПАТ " Хмельницькгаз "(1%), ПАТ" Борщевгаз "(4,11%), ПАТ" Гусятінгаз "(7,38%), ПАТ" Заліщікігаз "(1,51%), ПАТ" Збаражгаз "(7,59%) , ПАТ "Монастиріскгаз" (5,99%), ПАТ "Подволочіскгаз" (1,98%), ПАТ "Криворіжгаз" (7,01%), ПАТ "Чортковгаз" (2,7%), ПАТ "Зборовгаз" (10,97%).

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся