Фірташ купив 26% акцій "Дніпропетровськгазу" за 58,65 млн грн
Фонд державного майна України (ФДМУ) 5 вересня провів аукціон з продажу 26% акцій компанії "Дніпропетровськгаз". Переможцем аукціону стала компанія "Газтек", яка запропонувала за 26% акцій (224 тис. 45 шт) "Дніпропетровськгазу" 58 млн 650 тис. грн. Стартова вартість пакету становила 58 млн грн, крок торгів - 600 тис. грн.
Читайте також: "Газпром" не має наміру брати участь у приватизації українських облгазів
Мінімальний обсяг інвестицій від покупця протягом трьох років повинен скласти 5,21 млн грн.
До участі в конкурсі, крім компанії "Газтек", була допущена інвестиційна компанія "Фінлекс-Інвест".
"Дніпропетровськгаз" обслуговує розподільні газові мережі, розташовані на території Дніпропетровської області, за винятком Дніпропетровська та Кривого Рогу. Чистий прибуток "Дніпропетровськгазу" в І кварталі 2012 р. виріс на 25,5% - до 46 млн грн.
Читайте також: Продаж 26% акцій "Полтавагаз" завершилася на позначці 20,3 млн грн, переможець - "Фінекс-Україна"
Нагадаємо, вчора компанія "Газтек" купила 25% акцій (460 тис. шт) "Севастопольгазу" за 4 млн 450 тис. грн. Раніше Фірташ придбав 25% акцій "Івано-Франківськгазу" за 33,35 млн грн.
"Газтек" належить ряду кіпрських фірм - Porala Venchers Limited, Pasler Enterprises Limited, Nesiba Venchers Limited, Krezer Holdings Limited. За даними учасників ринку, ці компанії підконтрольні бізнесменові Дмитру Фірташу.
Читайте також: Держпакет ацій "Херсонгаз" за 11,9 млн грн придбала група компаній "Содружество"
Як повідомлялося, у 2012 р. ФДМУ має намір виставити на продаж великі державні пакети акцій 20 міськ- і облгазів. Тільки у вересні планується продати 12 міськгазів. Більш дрібні держпакети ще 22 газорозподільних підприємств ФДМ виставить на продаж через фондовий ринок.
Зазначимо, на думку експертів, конкурси Фонду держмайна з продажу міноритарних пакетів акцій міськгазів і облгазів можуть бути цікаві тільки профільним покупцям, готовим ще кілька років чекати на реформи енергоринку, за підсумками якої у приватних акціонерів з'явиться можливість заробити на транспортуванні та продажу блакитного палива роздрібним споживачам.
Також експерти відзначають, що зараз відсутні ринкові передумови для нарощування прибутку в газорозподільному бізнесі. І це може негативно позначитися на результатах аукціонів.