Фінансова допомога Кіпру може обійтися Європі в 10 млрд євро

Фінансова допомога Кіпру, за якою влада країни звернулася напередодні до партнерів по єврозоні, може скласти до 10 млрд євро. Про це повідомили представники влади єврозони.

Фінансова допомога Кіпру, за якою влада країни звернулася напередодні до партнерів по єврозоні, може скласти до 10 млрд євро. Про це повідомили сьогодні представники влади єврозони, передає Reuters.

"Поки точна сума, яка буде виділена республіці, не визначена. Передбачалося, що це буде 6 млрд євро на державні потреби і 2 млрд євро на рекапіталізацію банків країни, але це оптимістичний сценарій. Швидше за все, мова буде йти про 7 млрд і 3 млрд євро відповідно, тобто до 10 млрд євро в сукупності", - пояснив європейський чиновник.

Напередодні влада Кіпру звернулася до партнерів по єврозоні із закликом надати фінансову допомогу. "Запитувані кошти будуть використовуватися для стримування ризиків в економіці Кіпру, які головним чином виникають через негативний вплив на фінансовий сектор з боку Греції", - наголошується в офіційній заяві, направленій європейській владі.

Очікується, що необхідні кошти будуть залучені з Європейського фонду фінансової стабільності (EFSF) або його "наступника" Європейського стабілізаційного механізму (ESM), роботу якого планується запустити 1 липня ц.р. До теперішнього моменту додаткові кошти для підтримки національних економік отримали Греція, Ірландія, Португалія. Іспанія також є потенційним одержувачем подібної допомоги.

Як і в Іспанії, проблеми відчувають провідні банки Кіпру. Глава Центробанку Кіпру Панікос Демітріадес заявив Financial Times, що до кінця червня країні потрібно знайти мінімум 1,8 млрд євро для рекапіталізації другого найбільшого в країні Cyprus Popular Bank.

Другий за величиною банк Кіпру може бути націоналізований, якщо не зуміє знайти 1,8 млрд євро для відповідності новим банківським нормам Tier 1. При цьому уряд Кіпру може зіткнутися зі складнощами при націоналізації банку через брак коштів. Крім того, у випадку виходу Греції з єврозони Кіпр ризикує втратити близько 23 млрд євро. ВВП Кіпру оцінюється в 17,3 млрд євро. "Чим ближче до цього року, тим більше шансів, що доведеться звернутися за допомогою", - говорить глава фінрегулятора.

Економічні проблеми Кіпру пов'язані з борговою кризою в Греції і неправильними рішеннями Центрального банку країни. Колишнє керівництво ЦБ Кіпру відкидає всі звинувачення і вважає, що в кризі винен сам уряд.

Кіпрська економіка знаходиться в рецесії. ВВП знижується вже три квартали поспіль, в I кварталі 2012 р. економіка скоротилася на 0,3%. 

Відзначимо, 25 червня ц.р. агентство Fitch знизило рейтинг Кіпру до "BB +". Раніше рейтинг Кіпру знизило Moody's.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся