Кіпр звернувся по фінансову допомогу

Кіпр звернувся за антикризовою допомогою. До кого саме, поки не дуже зрозуміло.

Кіпр звернувся за антикризовою допомогою. До кого саме, поки не дуже зрозуміло, повідомляє телеканал "Росія 24".

Агентство Reuters з посиланням на офіційні документи повідомляє, що гроші державі надасть механізм фінансової стабільності EFSF.

Проте раніше ряд джерел висловився на користь того, що кошти на відновлення економіки Кіпр може отримати від Китаю чи Росії. У кіпріотів залишилося менше тижня на те, щоб рекапіталізувати свій другий найбільший банк.

Нагадаємо, що раніше сьогодні агентство Fitch знизило рейтинг Кіпру до "BB +".

Раніше рейтинг Кіпру знизило Moody's.

Як і в Іспанії, проблеми відчувають провідні банки Кіпру. Глава Центробанку Кіпру Панікос Демітріадес заявив Financial Times, що до кінця червня країні потрібно знайти мінімум 1,8 млрд євро для рекапіталізації другого найбільшого в країні Cyprus Popular Bank.

Другий за величиною банк Кіпру може бути націоналізований, якщо не зуміє знайти 1,8 млрд євро для відповідності новим банківським нормам Tier 1. При цьому уряд Кіпру може зіткнутися зі складнощами при націоналізації банку через брак коштів. Крім того, у випадку виходу Греції з єврозони Кіпр ризикує втратити близько 23 млрд євро. ВВП Кіпру оцінюється в 17,3 млрд євро. "Чим ближче до цього року, тим більше шансів, що доведеться звернутися за допомогою", - говорить глава фінрегулятора.

Економічні проблеми Кіпру пов'язані з борговою кризою в Греції і неправильними рішеннями Центрального банку країни. Колишнє керівництво ЦБ Кіпру відкидає всі звинувачення і вважає, що в кризі винен сам уряд.

Кіпрська економіка знаходиться в рецесії. ВВП знижується вже три квартали поспіль, в I кварталі 2012 р. економіка скоротилася на 0,3%. 

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся