Президент США Барак Обама повідомив, що висуває на посаду головнокомандувача об'єднаними збройними силами НАТО в Європі генерала американських Військово-повітряних сил Філіпа Брідлава. Призначення схвалене постійними представниками всіх 28 держав-учасників Північноатлантичного альянсу. Зараз Брідлав є командуючим американських Військово-повітряних сил в Європі та Африці.
Президент США Барак Обама повідомив, що висуває на посаду головнокомандувача об'єднаними збройними силами НАТО в Європі генерала американських Військово-повітряних сил Філіпа Брідлава (на фото), передає ВВС. Призначення схвалене постійними представниками всіх 28 держав-учасників Північноатлантичного альянсу. Зараз Брідлав є командуючим американських Військово-повітряних сил в Європі та Африці.
Спочатку Білий дім мав намір висунути на цю посаду генерала Джона Аллена, але той в лютому 2013 р. пішов у відставку, пояснивши, що це пов'язано із здоров'ям дружини.
Філіп Брідлав народився в 1955 р. Закінчив Технологічний інститут Джорджії. Популярність здобув завдяки відмінній службі в об'єднаних військово-повітряних частинах США і Південної Кореї. Має більше 3,5 тис. годин нальоту, вільно керує літаками F-16, T-37, C-21.
Читайте також: НАТО не має наміру втручатися у ситуацію в Сирії
Нагадаємо, в лютому американський генерал Джозеф Данфорд вступив на посаду головнокомандуючого силами НАТО в Афганістані. Раніше Данфорд займав посаду помічника командуючого Корпусу морської піхоти США. Він контролюватиме виведення більшої частини іноземних військ з території Афганістану.
Попередник Данфорда, Джон Аллен, який претендував і на посаду головкому НАТО в Європі, в останньому інтерв'ю на посаді головкому НАТО в Афганістані виключив сценарій повного виведення військ з країни. На його думку, коаліція знаходиться на шляху до перемоги у війні проти руху Талібан. Воєначальник повідомив, що американська адміністрація не розглядає т.з. "нульовий варіант", тобто сценарій повного виведення військ. На думку Аллена, військам НАТО слід проявити терпіння і, як і раніше, бути готовими прийти на допомогу афганським військовим. Також Аллен заявив про те, що альянс "рухається до перемоги у війні проти "Талібану".
Читайте також: Джозеф Данфорд вступив на посаду головнокомандуючого силами НАТО в Афганістані
Раніше стало відомо, що США відмовилися від четвертого етапу розгортання системи протиракетної оборони в Європі (ЄвроПРО), який полягав у розміщенні ракет-перехоплювачів в Польщі і Румунії, що викликало незадоволеність Росії.
Причиною для згортання або тривалого заморожування 4-го етапу розгортання системи ПРО в Європі стало зниження фінансування на розробку класу ракет-перехоплювачів, які мають бути розміщені в Старому Світі. Нагадаємо, що, за американською версією, елементи ПРО в Європі призначалися для знищення іранських ракет, проте в Москві вважали, що перехоплювачі могли використовуватися проти російських міжконтинентальних ракет з ядерними боєголовками.
Читайте також: Головком НАТО в Афганістані потрапив під слідство як можливий фігурант у справі екс-директора ЦРУ
Заступник голови Комітету начальників штабів Збройних сил США адмірал Джеймс Уїннефельд підкреслив, що відмова Вашингтона від розробки протиракет для Європи не призведе до ослаблення безпеки союзників по НАТО в Старому Світі або до повної відмови Сполучених Штатів від створення системи протиракетної оборони.
До 2018 р. США планують розширити захищену ПРО територію для всіх держав - членів НАТО в Європі.