Фонд державного майна України (ФДМУ) отримав 3 заявки на ознайомлення з конкурсною документацією приватизації "Укртелекому". Про це журналістам повідомив глава ФДМУ Олександр Рябченко, передає кореспондент РБК-Україна.
Фонд державного майна України (ФДМУ) отримав 3 заявки на ознайомлення з конкурсною документацією приватизації "Укртелекому". Про це журналістам повідомив глава ФДМУ Олександр Рябченко, передає кореспондент РБК-Україна.
"Це не означає, що вони візьмуть участь у конкурсі, вони ознайомляться з конкурсною документацією", - зауважив О.Рябченко.
За його словами, заявки подала одна вітчизняна компанія, одна російська, і одна компанія з іншої країни. Крім того, за словами О.Рябченка, посольство Туреччини також висловило бажання ознайомитися з конкурсною документацією приватизації "Укртелекому".
Відзначимо також, що 27 жовтня ц.р. ВАТ "Мобільні ТелеСистеми" направило ФДМУ лист, у якому висловило зацікавленість в участі в конкурсі з продажу держакцій ВАТ "Укртелеком".
Нагадаємо, 13 жовтня ФДМУ оголосив конкурс з продажу 92,791% ВАТ "Укртелеком". Пакет пропонується за початковою ціною 10,5 млрд грн, що в 2,4 рази перевищує номінальну вартість. Торги пройдуть 28 грудня ц.р., за принципом аукціону. Крок під час аукціону з продажу "Укртелекому" буде 105 млн грн або 1% від стартової вартості підприємства.
На думку аналітиків інвестиційної групи "Сократ", ціна продажу "Укртелекому" може досягти 12-15 млрд грн з потенційною кількістю покупців близько 3-4 компаній.
Раніше Кабмін схвалив умови продажу 92% акцій "Укртелекому". Новий власник компанії повинен забезпечити прибуткову економічну діяльність товариства щодо звіту про фінансові результати на кінець третього фінансового року з дати переходу права власності на пакет акцій. Йому необхідно виконати умови кредитного договору від 2005 р. (Компанія взяла у банків Credit Suisse First і Deutsche Bank на 7 років позику на 500 млн дол.) За два роки "Укртелеком" повинен створити виділену систему спеціального зв'язку для потреб державних структур. Власник підприємства зобов'язаний за три місяці виплатити 74,37 млн грн дивідендів за 2007 р. (без урахування пені). Покупець "Укртелекому" протягом двох років буде зобов'язаний профінансувати створення системи державного спеціального зв'язку.
У той же час 19 жовтня ц.р. перший віце-президент ЄБРР Варел Фрімен заявив, що ЄБРР готовий розглянути можливість часткового кредитування операції з придбання 92,79% державних акцій ВАТ "Укртелеком". ЄБРР також не виключає можливості входження в майбутньому в акціонерний капітал "Укртелекому", оскільки має досвід роботи в сфері телекомунікацій.
"Укртелеком" - найбільший в Україні оператор фіксованого зв'язку, державі належить 92,86%. Компанія була включена до переліку підприємств, що приватизуються в 2007 р. Однак приватизація досі не сталася. ВАТ "Укртелеком" створено 5 січня 2000р. До складу товариства входить 33 філії.
Чистий збиток ВАТ "Укртелеком" за 9 міс. 2010 зменшився в 3,1 рази, до 62 млн 655 тис. грн, відносно 194 млн 814 тис. грн за аналогічний період минулого року. Чистий дохід (виручка) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за звітний період збільшився на 2,15%, до 5 млрд 74 млн 21 тис. грн відносно 4 млрд 967 млн 53 тис. грн за 9 міс. 2009 р.