Фонд державного майна України ухвалив рішення ліквідувати ПАТ "Державна холдингова компанія "Титан України".
Фонд державного майна України (ФДМУ) ухвалив рішення ліквідувати ПАТ "Державна холдингова компанія "Титан України". Про це йдеться у рішенні фонду №472 від 10 квітня 2013 р. в повідомленні компанії, опублікованому в системі розкриття інформації НКЦПФР.
У зв'язку з ліквідацією товариства наказом була призначена ліквідаційна комісія у складі голови комісії, заступника гендиректора "Титану України" Євгена Лапіна, Олени Іванченко, Андрія Сачівка, В'ячеслава Абраменка і Марини Блейчик.
"Титан України" повністю знаходиться у власності ФДМУ, проте через менеджмент його контролює власник Group DF Дмитро Фірташ.
Читайте також: Президент схвалив корпоратизацію кримського "Титану" і ЗТМК
Нагадаємо, Кабмін створив "Титан України" в кінці лютого 2009 року, включивши до його статутного фонду держпакети акцій у розмірі 100% "Сумихімпрому" і ДАК "Титан", а також держпакет акцій Запорізького титано-магнієвого комбінату (ЗТМК) після перетворення його на відкрите акціонерне товариство. Проте в січні 2012 р. ЗТМК був виключений зі складу компанії "Титан України".
Зазначимо, чистий збиток ПАО "ДАК "Титан" за 2012 р. збільшився в 51 раз - до 12 млн 683 тис. грн проти чистого збитку у розмірі 249 тис. грн в 2011 р. Виручка від реалізації продукції збільшилася в 1,4 разу - до 625 тис. грн проти 445 тис. грн в 2011 р. Валовий збиток збільшився в 1,8 разу - до 132 тис. грн проти 74 тис. грн в 2011 р.
Читайте також: Фірташ акумулює титанові активи - Group DF прикупила ЗТМК додатково до "Кримського титану"
"Сумихімром" у 2012 р. збільшив чистий збиток у 80 разів - до 209 млн 811 тис. грн. Підприємство за минулий рік отримало дохід у розмірі 2 млрд 98 млн 387 тис грн, а його валовий збиток склав 4 млн 361 тис. грн.
Для подолання нестабільного фінансового стану компанії необхідно поліпшити ефективність виробничої діяльності, звільнити кошти, заморожені у вигляді запасів, шляхом реалізації зайвих матеріальних цінностей, мінімізувати дебіторську і кредиторську заборгованості, скоротити частину активів (у вигляді будівель, устаткування і ін.), не задіяних у виробничому процесі, що дозволить підвищити ліквідність і кредитоспроможність підприємства, упровадити заходи щодо енергозбереження для зменшення собівартості продукції і знайти нові ринки збуту.
Читайте також: Почата процедура санації "Сумихімпрому"
У листопаді 2012 р. була почата процедура санації "Сумихімпрому".
Що стосується ЗТМК, то Group DF Фірташа в грудні 2012 р. купила 49% акцій підприємства за 110 млн дол.