За прогнозом Фонду державного майна України (ФДМУ), за 2012 р. за оренду Іршанського державного гірничо-збагачувального комбінату (ІГЗК) і Вільногірського державного гірничо-металургійного комбінату (ВГМК) ПрАТ "Кримський титан" заплатить до державного бюджету 140-150 млн грн.
За прогнозом Фонду державного майна України (ФДМУ), за 2012 р. за оренду Іршанського державного гірничо-збагачувального комбінату (ІГЗК) і Вільногірського державного гірничо-металургійного комбінату (ВГМК) ПрАТ "Кримський титан" заплатить до державного бюджету 140-150 млн грн. Про це повідомляє прес-служба ФДМУ.
За даними ФДМУ, від оренди ІГЗК і ВГМК протягом лютого-червня 2012 р. в держбюджет було перераховано 60,53 млн грн, з яких 28,97 млн грн - поточна орендна плата і 31,56 млн грн - погашення заборгованості.
На травень 2012 р. в держбюджет було перераховано 32,2 млн грн, з яких 13,2 млн грн - поточна орендна плата і 19 млн грн - погашення заборгованості.
Нагадаємо, ФДМУ і орендар зазначених підприємств ПрАТ "Кримський титан" підписали додаткові договори в квітні 2012 р. про підвищення розміру місячної орендної плати. Відповідно до нових угод, орендна плата для "Кримського титану" виросла майже вдвічі. Нова ставка орендної плати за користування двома ГЗК перевищить 100 млн на рік.
Хоча держава через ДАК "Титан" володіє в "Кримському титані" 50% +1 акцією, оперативне управління над підприємством здійснює власник 50% -1 акція - Ostchem Holding, що входить в Group DF. Конфлікт між компанією і урядом вдалося врегулювати лише після президентських виборів 2010 р. і зміни влади в Україні. Більше того, колишні топ-менеджери Ostсhem очолили найбільші державні активи титанової галузі України - "Титан Україна", "Сумихімпром" і Запорізький титаномагнієвий комбінат. Згідно з досягнутими домовленостями, компанія повинна була погасити заборгованість за оренду Іршанського ГЗК і Вільногірського ГМК в розмірі 151,4 млн грн. Заборгованість за оренду Іршанського ГЗК і Вільногірського ГМК виникла у зв'язку з тим, що в 2009 р. ФДМУ після закінчення терміну дії договорів оренди не пролонгував їх на п'ятирічний термін, як це було передбачено чинними на той момент договорами. У зв'язку з цим ситуація перейшла в судову площину. Судовий спір вирішено 24 січня 2012 р. - ПрАТ "Кримський титан" і ФДМУ підписали мирову угоду про подовження до 5 вересня 2014 р. терміну дії договорів оренди сировинних комбінатів. Господарський суд міста Києва виніс рішення, згідно з яким між орендарем та орендодавцем були укладені додаткові угоди.
В період судового розгляду на майно Іршанського ГЗК і Вільногірського ГМК було накладено арешт. У зв'язку з цим "Кримський титан" призупинив внесення орендної плати.
ФДМУ 24 лютого 2012 р. оголосив конкурс з відбору оцінювачів необоротних активів цілісних майнових комплексів державних підприємств сировиних комбінатів з метою продовження термінів дії договорів оренди. Протягом трьох місяців (з 24 січня по 24 квітня 2012 р.) була проведена повна інвентаризація об'єктів, аудиторська перевірка і незалежна оцінка основних засобів ГЗК, інших необоротних і нематеріальних активів. На підставі отриманих даних був зроблений розрахунок орендної плати за використання цілісних майнових комплексів комбінатів. Нові додаткові угоди до договорів оренди були підписані 26 квітня 2012 р.
"Кримський титан" - найбільший у Центральній і Східній Європі виробник двоокису титану. Підприємство входить до групи компаній Дмитра Фірташа Group DF. Group DF належать 50% мінус 1 акція підприємства. 50% плюс 1 акція належить державній акціонерній компанії "Титан". У березні ц.р. Національна комісія регулювання електроенергетики України (НКРЕ) видала ПАТ "Кримський титан" ліцензію на право провадження діяльності з виробництва електричної енергії.
У 2011 р. "Кримський титан" збільшив випуск двоокису титану на 2,2% в порівнянні з 2010 р., досягнувши рекордного обсягу 108 000 тонн. У жовтні 2011 р. голова ради директорів групи компаній Group DF Дмитро Фірташ заявив, що планує збільшити вдвічі потужність "Кримського титану" до 2015 р. і інвестувати в підприємство близько 250 млн дол