Facebook купила мобільний геолокаційний сервіс Glancee

Найбільша у світі соціальна мережа Facebook, яка готується в цьому місяці провести IPO, придбала черговий стартап - мобільний геолокаційний сервіс Glancee. Про це команда Glancee оголосила на своєму вебсайті. Творці мобільного застосування приєднаються до команди Facebook в Менло-Парк, Каліфорнія, сума операції не розкривається.

Найбільша у світі соціальна мережа Facebook, яка готується в цьому місяці провести IPO, придбала черговий стартап - мобільний геолокаційний сервіс Glancee. Про це команда Glancee оголосила на своєму вебсайті. Творці мобільного застосування приєднаються до команди Facebook в Менло-Парк, Каліфорнія, сума операції не розкривається.

Додаток Glancee, доступне на мобільних пристроях з операційними системами Apple iOS або Android, відбирає для користувача людей з Facebook, які знаходяться поблизу і можуть потенційно його зацікавити. Підбір заснований на таких критеріях, як спільні знайомі, взаємні інтереси і задану відстань.

Як повідомлялось, соцмережа встановила діапазон вартості акцій під час первинного публічного розміщення в розмірі від 28 до 35 доларів. Всього в ході IPO компанія планує залучити до 13,6 млрд дол., а її вартість може бути оцінена в 96 млрд дол. 7 травня Facebook запускає road-show - серію зустрічей з найбільш привабливими інвесторами для стимулювання інтересу до своїх акцій. У деяких з них братиме участь засновник компанії Марк Цукерберг. Лістинг акцій Facebook буде здійснюватися на американській біржі Nasdaq, їм буде присвоєно позначення FB. Розміщення акцій соцмережі є найбільш очікуваною фінансовою подією такого формату після виходу на біржу Google в серпні 2004 р.

Раніше повідомлялось, що проведенню IPO може також перешкодити дії глави Facebook Марка Цукерберга, який 9 квітня санкціонував придбання сервісу Instagram за 1 млрд дол, а 23 квітня - покупку серії патентів Microsoft за 550 млн дол. Федеральна комісія з цінних паперів і бірж буде перевіряти чистоту угод, що , як вважають експерти, відволіче увагу топ-менеджменту компанії.

На початку лютого Facebook подав у комісію з цінних паперів і бірж документи, які необхідні для публічної оцінки компанії. Андеррайтери оцінили компанію в 100 млрд дол. Торік чистий прибуток Facebook склала близько 1 млрд дол. при виручці в 3,71 млрд дол. Сума в 5 млрд дол., яку компанія вказала в заявці, вже може зробити це розміщення найбільшим у світовій інтернет-індустрії.

Наприкінці березня Facebook припинила торгівлю своїми паперами на вторинному ринку. Зараз папери торгуються тільки на альтернативних електронних майданчиках, таких як SharesPost і SecondMarket. В якості продавців там виступають співробітники або початкові інвестори, покупців - інвесткомпанії або фонди.

Соціальна мережа Facebook була заснована Марком Цукербергом в 2004 р., штаб-квартира компанії розташована в г.Менло-Парк (Каліфорнія). Чистий прибуток Facebook у I кварталі 2012 р. знизився на 12% - до 205 млн дол., проти 233 млн дол., отриманого за I квартал 2011 р. Виручка компанії за минулий квартал зросла на 45% - до 1,058 млн дол., проти 731 млн дол., виручених в I кварталі 2011 р. За даними на березень 2012 р., число зареєстрованих користувачів соціальної мережі склало понад 901 млн осіб, з них щодня користуються ресурсом 526 млн чоловік, що на 41% більше, ніж в аналогічному періоді минулого року. Очікується, що в 2012 р. кількість активних користувачів Facebook перевалить за 1 млрд.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся