ua en ru

Facebook купить додаток з обміну фотографіями Instagram за 1 млрд дол

Автор: RBC.UA
Компанія Facebook намір придбати компанію-виробника програмного забезпечення з обміну фотографіями Instagram за 1 млрд дол Купівля Instagram стане найбільшим придбанням Facebook на сьогоднішній день. Раніше компанія утримувалася від великих угод подібного роду.

Компанія Facebook намір придбати компанію-виробника програмного забезпечення з обміну фотографіями Instagram за 1 млрд дол Купівля Instagram стане найбільшим придбанням Facebook на сьогоднішній день. Раніше компанія утримувалася від великих угод подібного роду, передає Associated Press

Очікується, що операція з Instagram буде завершена найближчим часом. Згідно із заявою Facebook, виплата буде проведена готівкою і акціями компанії.

За словами засновника і виконавчого директора Facebook Марка Цукрберга, деякі особливості Instagram будуть перенесені в соціальну мережу. При цьому він підкреслив, що Instagram продовжить функціонувати як незалежна компанія.

Додаток Instagram, що дозволяє користувачам робити фотографії, застосовувати до них фільтри, а також поширювати їх через свій сервіс і ряд інших соціальних мереж, було розроблено в жовтні 2010 р.

Спочатку додаток було сумісно лише з пристроями iPhone, iPad і iPod на базі iOS, з квітня 2012 р. випущена версія програми для платформи Android. До березня 2012 р. кількість користувачів програми досягло майже 30 млн.

Соціальна мережа Facebook була заснована Марком Цукербергом в 2004 р., штаб-квартира компанії розташована в г.Менло-Парк (Каліфорнія).

На даний час компанія Facebook готується до первинного публічного розміщення акцій (IPO), яке відбудеться навесні 2012 р. На початку лютого Facebook подав в комісію з цінних паперів і бірж документи, які необхідні для публічної оцінки компанії. Андеррайтери оцінили компанію в 100 млрд дол. Провідними організаторами угоди виступають Goldman Sachs, Morgan Stanley і JPMorgan, співорганізаторами - Barclays Capital, Bank of America, Merrill Lynch і Allen Company.

В минулому році чистий прибуток Facebook склала близько 1 млрд дол. при виручці в 3,71 млрд дол. Кількість активних користувачів Facebook, які хоча б раз на місяць заходять в свій аккаунт, становить 845 млн чоловік.