ru ua

Євросоюз обмежить повноваження ЄЦБ з банківського нагляду

Автор: RBC.UA
Європейський союз (ЄС) обмежить повноваження Європейського центрального банку (ЄЦБ) з банківського нагляду. Для цього ЄС створить групу експертів, яка буде стежити за тим, щоб мандат ЄЦБ не загрожував Європейському банківському регулятору.

Європейський союз (ЄС) обмежить повноваження Європейського центрального банку (ЄЦБ) з банківського нагляду. Для цього ЄС створить групу експертів, яка буде стежити за тим, щоб мандат ЄЦБ не загрожував Європейському банківському регулятору, передає Reuters.

Читайте також: МВФ готовий брати участь у програмі ЄЦБ зі скуповування держоблігацій

Нагадаємо, ЄЦБ є Центральним банком для 17 держав єврозони, у той час як Європейський банківський регулятор відповідальний за нагляд за банками і фінансовими організаціями всіх 27 держав ЄС.

Передбачається, що до 2014 р. ЄЦБ буде наділений повноваженнями з нагляду за майже 6 тис. банками єврозони. Однак держави ЄС, які зберегли національні валюти, побоюються, що банк може використовувати отримані можливості для контролю й над їх фінансовими системами.

На даний момент рішення у Європейському банківському регуляторі виносяться після голосування - кількість голосів визначається величиною країни. У зміненому варіанті держави єврозони будуть голосувати як блок.

Однак у рамках Європейського банківського регулятора з'явиться комісія незалежних експертів, яка буде вирішувати, чи порушила держава закони ЄС і які заходи впливу необхідно вжити.

Читайте також: ЄЦБ скупить держоблігації "проблемних" країн, не порушуючи правила ЄС, - Драгі

Для того, щоб скасувати або змінити рішення незалежних експертів, буде потрібно голосування в рамках Європейського банківського регулятора. Таким чином, країни єврозони не зможуть блокувати рішення загального регулятора, спрямовані проти них.

Нагадаємо, раніше ЄЦБ оголосив про нову програму скуповування держоблігацій проблемних країн єврозони на вторинному ринку. Обсяг інтервенцій буде необмеженим. Таким чином, Європейський Центробанк бореться з надто високими ставками за держоблігаціями країн, які страждають від боргової кризи. Глава ЄЦБ Маріо Драгі вважає, що програма з необмеженого скуповування держоблігацій стане "захистом для монетарних політик усіх країн єврозони".

Читайте також: ЄЦБ оголосив про необмежене скуповування держоблігацій "проблемних" країн єврозони (відео)

Також ЄЦБ залишив облікову ставку на рівні 0,75%. При цьому аналітики очікували, що ставка буде знижена до 0,5%. ЄЦБ також зберіг на нулі ставку по депозитах overnight, розміщених комерційними банками на його рахунках. Рішення Європейського Центробанку зберегти ставки на колишньому рівні означає, що інфляційні ризики для Центробанку зараз вагоміші, ніж рецесія в єврозоні.

Експерти відзначають, що на обмеженні повноважень Європейського банківського регулятора наполягала Німеччина, в той час як Велика Британія відстоює незалежність регулятора.

Штаб-квартира Європейського банківського регулятора знаходиться в Лондоні.