Керівництво представництва Європейського Союзу (ЄС) в Україні сподівається на нову команду в уряді з питань європейської інтеграції. Про це повідомив глава представництва ЄС в Україні Жозе Мануел Пінту Тейшейра, передає кореспондент РБК-Україна.
Євросоюз не бачить прогресу в судовій реформі України. Про це повідомив глава представництва ЄС в Україні Жозе Мануел Пінту Тейшейра, передає кореспондент РБК-Україна. "Ми не бачимо прогресу в судовій реформі України. Навпаки, ми навіть бачимо, як судова гілка влади все більше і більше піддається тиску ззовні", - заявив він.
Тейшейра нагадав, що частиною плану співробітництва України та ЄС є "суттєва допомога європейської сторони в частині проведення такої реформи... ЄС не один рік фінансував такі програми... наприкінці квітня буде підготовлено новий звіт Європейської комісії, і питання судової реформи точно буде в цьому звіті". Раніше він заявляв, що прогрес в області реформування системи судочинства і юстиції є фундаментальним для євроінтеграції України.
Водночас Тейшейра заявив, що Україна не виконує вимоги ЄС в частині проведення реформ. "ЄС хвилює процес реформ в Україні. Ми багато чули про наміри і плани уряду в частині проведення реформ. ЄС підтримував всіляко ці наміри. Але сьогодні склалася ситуація, коли основна частина технічної допомоги ЄС в цьому питанні зупинена. Зокрема, в сфері фінансів. І більшість пропозицій ЄС в цій частині не виконуються", - сказав Тейшейра. Раніше голова парламентського комітету у справах ЄС Гунтер Кріхбаум заявив, що в Україні відбувається "регрес в процесі реформ".
За словами Тейшейри, процес ратифікації угоди про асоціацію України і Європейського Союзу (ЄС) буде залежати від внутрішньої ситуації в Україні. "Угода про асоціацію України з ЄС перед ратифікацією має бути підписана. І воно не може бути ратифікована без підписання. Тому спочатку країни ЄС повинні прийняти політичне рішення про свою згоду підписати такий документ з Україною. А тільки після цього буде ратифікація угоди в національних парламентах ЄС", - зазначив він.
Тейшейра знову нагадав, що ЄС турбує вибіркове використання правосуддя щодо екс-прем'єра України Юлії Тимошенко і екс-глави МВС Юрія Луценка: "Викликає стурбованість те, як була змінена Конституція України, як пройшли місцеві вибори...Якщо нинішня ситуація буде тривати, то серед лідерів європейських країн, а також парламентів, є занепокоєння тим, що відбувається на Україні", - додав Тейшейра.
За його словам, керівництво представництва Європейського Союзу в Україні сподівається на нову команду в уряді з питань європейської інтеграції.
"Нещодавно була призначена нова команда в уряді, яка буде займатися відносинами з ЄС... І це вже третя команда... Сьогодні це буде пан (Валерій) Хорошковський. І я вже кілька разів мав честь зустрітися з віце-прем'єром Хорошковським. У мене запланована зустріч з міністром економічного розвитку та торгівлі Порошенко", - заявив він.
Тейшейра висловив надію, що "ця нова команда зможе вирішити ті проблеми, які сьогодні існують у відносинах з європейською стороною".
Він також повідомив, що ЄС буде пильно стежити за парламентськими виборами восени 2012 р. "У жовтні в Україні відбудуться вибори в Верховну Раду України. Це буде дуже важлива подія. А ЄС буде дуже уважно спостерігати, як за підготовкою, так і за проведенням виборів. Ми будемо стежити за тим, як буде розвиватися ситуація після виборів. Ці вибори покажуть, наскільки Україна вірна європейським цінностям, демократії", - сказав Тейшейра.
Нагадаємо, Україна і Євросоюз 30 березня в Брюсселі парафували угоду про асоціацію та ЗВТ. Міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко заявив, що угода може бути підписана через 6-12 місяців.