Європейський стабфонд може почати випускати облігації в юанях

Субота 29 жовтня 2011 13:54
Автор: RBC.UA
Європейський фонд фінансової стабільності (EFSF) може почати випускати облігації в юанях при бажанні влади КНР. Як передає Reuters, таку заяву зробив голова фонду Клаус Реглінг в ході свого виступу в пекінському університеті Цінхуа.

Європейський фонд фінансової стабільності (EFSF) може почати випускати облігації в юанях при бажанні влади КНР. Як передає Reuters, таку заяву зробив голова фонду Клаус Реглінг в ході свого виступу в пекінському університеті Цінхуа.

За його словами, у фонду є повноваження випускати облігації в будь-якій валюті, у тому числі і в китайській. При цьому глава EFSF додав, що нині випуск цих паперів пов'язаний з деякими труднощами.

Реглінг прибув в КНР напередодні, щоб обговорити перспективи участі Піднебесної в EFSF. За підсумками дискусій з керівництвом Китаю, він заявив, що, незважаючи на похмурі перспективи участі КНР у фінансуванні EFSF, Європа розраховує, що Пекін продовжить купувати облігації проблемних країн зони євро.

Нагадаємо, 23 і 26 жовтня 2011р. відбувся дводенний саміт країн Євросоюзу (ЄС), присвячений розв'язанню кризи в єврозоні. За підсумками зустрічі європейські лідери погодили деталі плану виходу з кризи. У тому числі глави країн ЄС досягли угоди з приватними кредиторами про добровільну списання 50% від суми боргу по грецьких облігаціях і домовилися збільшити EFSF до 1 трлн євро.

Пізніше повідомлялося, що Китай розглядає можливість значних інвестицій в Європейський фонд фінансової стабільності. Розмір участі Пекіна в EFSF буде прямо залежати від вкладів інших держав, а також від умов співпраці з фондом, повідомляла американська ділова преса з посиланням на джерела в китайському уряді.

Очікується, що інвестиції Китаю в фонд слабкої європейської економіки можуть скласти від 50 млрд до 100 млрд дол.. Як пояснив один зі співрозмовників, у разі якщо умови здадуться Пекіну прийнятними, сума в 100 млрд не є чимось немислимим. Проте Китай буде чекати гарантій.

Втім, як повідомлялося, офіційні особи як у Китаї, так і в EFSF поки заперечують можливість укладання якихось конкретних угод між фондом стабільності та китайською владою.

Зазначимо, під час телефонних переговорів Президента Франції Ніколя Саркозі і голови КНР Ху Цзіньтао китайський лідер високо оцінив заходи зі стабілізації ринків, що вживає європейська влада. Ху Цзіньтао також пообіцяв надати підтримку зусиллям європейських країн щодо збільшення обсягу EFSF.

Bloomberg, посилаючись на інформовані джерела, повідомляв, що Японія також планує підтримати програму збільшення EFSF.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся