Європейські ринки акцій відкрилися в п'ятницю зростанням після падіння до мінімуму більш двох років на попередній сесії торгів.
Європейські ринки акцій відкрилися в п'ятницю зростанням після падіння до мінімуму більш двох років на попередній сесії торгів, передає Reuters.
Деяку підтримку ринку надали обіцянки грошової влади "Великої двадцятки" зробити все, щоб стабілізувати світову фінансову систему.
На 10:02 за київським часом пан'європейський індекс "блакитних фішок" FTSEurofirst 300 виріс на 1,24% до 886,16 пункту. Британський індекс FTSE 100 виріс на 1,09% до 5096,58 пункту, німецький DAX піднявся на 1,23% до 5227,58 пункту, французький CAC 40 підвищився на 1,42% до 2821,25 пункту.
У той же час, інвестори будуть зберігати обережність після вчорашнього розпродажу через похмурі перспективи, озвучені в середу ФРС США, і слабку статистику про активність у виробничому секторі Китаю.
"На тлі вчорашнього падіння, сьогоднішнє зростання на початку торгів може виявитися лише невеликим перепочинком для ринку від тиску продавців", - вважає Джонатан Пане, дилер в Capital Spreads. "Коментарі лідерів "Великої двадцятки" виглядають як список благих намірів без будь-яких подробиць, через що апетит до ризику в інвесторів навряд чи відновиться найближчим часом", - додав експерт.
Нагадаємо, 22 вересня ц.р. зниження біржових індикаторів фондового ринку Європи, яке стартувало на відкритті європейських торгів з позначки в 3%, за підсумками сесії досягло в середньому вже 5% на тлі стурбованості інвесторів можливістю другого витка кредитної кризи.
Такі настрої сприяли формуванню складної обстановки на фондових майданчиках світу. Негативна динаміка котирувань на світових майданчиках і загальний песимізм були обумовлені інформаційним фоном, який сформували заяви Федеральної резервної системи (ФРС) США і дії міжнародного рейтингового агентства Moody's.
Напередодні Moody's опустило рейтинги відразу трьох найбільших американських банків - Citigroup, Bank of America і Wells Fargo. У свою чергу, американський Центробанк за підсумками чергового засідання з грошово-кредитної політики попередив про "значні ризики" погіршення стану американської економіки.
За підсумками сесії британський індекс FTSE 100 опустився на 4,7%, падіння німецького DAX і французького індексу CAC 40 наблизилося до 5%. Іспанський IBEX втратив 4,7%, португальський PSI 20 - 5,5%, італійський FTSE MIB - 4,5%. Зниження пан'європейського індексу "блакитних фішок" FTSEurofirst 300 за підсумками сесії досягло 4,6%. Індекс опустився до мінімального значення, зафіксованого за підсумками закриття сесії, за 26 місяців.