Європейська валюта не є переоціненою. Таку заяву зробив глава Бундесбанку і за сумісництвом член ради керуючих ЄЦБ Йенс Вайдманн, слова якого цитує Bloomberg.
Європейська валюта не є переоціненою. Таку заяву зробив глава Бундесбанку і за сумісництвом член ради керуючих ЄЦБ Йенс Вайдманн (на фото), слова якого цитує Bloomberg.
Вайдман зазначив, що останні дані не вказують на те, що євро суттєво переоцінений, незважаючи на його недавнє зміцнення. "Валютна політика, спрямована на ослаблення євро, може призвести в кінцевому підсумку до зростання інфляції", - передає слова Вайдмана телеканал "Росія 24".
Нагадаємо, минулого тижня Президент Франції Франсуа Олланд заявив, що європейським лідерам необхідно послабити курс євро, щоб прискорити зростання економіки.
"Досвід попередніх політично спровокованих збезцінень валют показав, що це не веде до стійкого зростання конкурентоспроможності. Часто трапляється так, що потрібні нові та нові знецінення валюти. Якщо все більше країн будуть намагатися послабити свою валюту, це призведе до конкуренції у цій сфері, що призведе лише до негативних наслідків", - прокоментував Вайдманн.
Читайте також: Олланд закликав єврозону розробити чітку політику контролю за обмінним курсом євро
Подібної думки дотримується ще один член ЄЦБ, Йорг Асмуссен. Він сьогодні заявив, що джерело економічних проблем Франції не пов'язане з ціною євро на валютному ринку і знаходиться всередині самої країни.
Курс європейської валюти проти долара підстрибнув після заяв Йенса Вайдманна з 1,3370 до 1,3423 дол. за євро.
Раніше глава ЄЦБ Маріо Драгі відзначив, що Центробанк буде стежити за тим, як зростання курсу євро може вплинути на прогноз Центробанку щодо інфляції і на економіку єврозони в цілому, однак ЄЦБ не вважає обмінний курс однією з цілей своєї політики. За словами глави ЄЦБ, подорожчання європейської валюти, що спостерігалося останнім часом на міжнародному валютному ринку, "саме по собі відображає повернення довіри до євро".
Читайте також: Європейські лідери домовилися про бюджет на 2014-2020 рр
Останнім часом в єврозоні все більше звучать невдоволення, пов'язані з домінуванням Німеччини в блоці. Великобританія, а тепер і Франція звинувачують ЄЦБ в тому, що він дуже залежить від позиції Берліна. Бюджетна політика стала каменем спотикання при обговоренні бюджету блоку держав на 2014-2020 рр.