Європейський парламент на пленарному засіданні в середу має намір обговорити українське питання за участю Верховного представника ЄС з питань зовнішньої політики і політики безпеки, віце-президента Європейської комісії Кетрін Ештон.
Європейський парламент на пленарному засіданні в середу має намір обговорити українське питання за участю Верховного представника ЄС з питань зовнішньої політики і політики безпеки, віце-президента Європейської комісії Кетрін Ештон. Про це сказано в повідомленні на сайті Європарламенту.
Очікується, що Кетрін Ештон (на фото) виступить на пленарному засіданні із заявою, після чого відбудеться дискусія без прийняття резолюції.
На сайті Європарламенту сказано: "Заклопотаність з приводу України викликана рішенням суду про позбавлення депутатського мандата захисника екс-прем'єр-міністра Юлії Тимошенко Сергія Власенка. Це рішення загострило напруженість між правлячою більшістю і опозицією".
Читайте також: Співдоповідачі ПАРЄ стурбовані позбавленням Власенка депутатського мандата
Зазначимо, що крім українського питання на порядку денному Європарламенту в середу, обговорення ситуації в таких гарячих точках як Єгипет, КНДР, Малі та Сирія.
Також повідомляється, що в середу відбудеться засідання делегації Європарламенту по зв'язках з Україною, в рамках якого буде обговорюватися порядок денний Комітету співробітництва Україна-ЄС, запланованого на 5 квітня в Києві. Відзначимо, що, Верховна Рада України досі не сформувала склад делегації.
Нагадаємо, що ВАСУ позбавив Власенко мандата 6 березня. На це рішення вже відреагували в Європарламенті, Єврокомісії, Раді Європи і ПАРЄ, зазначивши, що позбавлення депутата мандата таким способом не відповідає європейським цінностям, і що це рішення віддаляє Україну від підписання УА з ЄС.
Читайте також: Генсек Ради Європи просить Україну пояснити, на якій підставі Власенка позбавили мандата
У МЗС у свою чергу, заявили, що справа Власенка знаходиться виключно в юридичній площині і попросили міжнародних партнерів утриматися від необгрунтованих звинувачень на адресу української влади. Раніше МЗС відзначав, що незважаючи на стурбованість ЄС ситуацією з позбавленням народних депутатів мандатів, все-таки вдасться підписати угоду про асоціацію.
Читайте також: ВАСУ позбавив Власенка депутатського мандата
Опозиція, у свою чергу, заявила, що буде звертатися в ЄСПЛ і блокувати трибуну парламенту до його розпуску. І якщо під час попередньої блокади Ради, Президент Янукович, за даними ПР навіть не замислювався про можливість перевиборів, то на цей раз спікер Рибак заявив, що Президент може розпустити Раду. Спікер додав, що в такій ситуації всі політичні сили прийдуть до необхідності знаходження консенсусу.