Європарламент 27 жовтня 2011 р. розгляне резолюцію по ситуації в Україні. Про це повідомляє прес-служба представництва ЄС в Україні на офіційній сторінці у Facebook.
Європарламент 27 жовтня 2011 р. розгляне резолюцію по ситуації в Україні. Про це повідомляє прес-служба представництва ЄС в Україні на офіційній сторінці у Facebook.
"Європейський парламент голосуватиме 27 жовтня (наступний четвер) по резолюції про сучасну ситуацію в Україні", - йдеться у повідомленні.
Зазначимо, у двосторонніх відносинах України та Європейського союзу в даний час намітився ризик глибоких ускладнень, причиною яких є порушення двох кримінальних справ проти екс-прем'єр-міністра, лідера партії "Батьківщина" Юлії Тимошенко.
Прецедент змісту Тимошенко під вартою і винесення їй судом жорсткого вироку по одному із звинувачень викликав величезний резонанс і негативну оцінку того, що відбувається серед світової громадськості. Подібний підхід до судових розглядів, за оцінкою перших осіб держав у складі ЄС і провідних політиків, може загрожувати Україні припиненням переговорів щодо укладення Угоди про асоціацію, а також створення ЗВТ з ЄС.
Нагадаємо, раніше глава Єврокомісії Жозе Мануел Баррозу і голова Європейської ради Херман ван Ромпей прийняли рішення про скасування візиту Президента України Віктора Януковича в ЄС, заплановане на 20 жовтня.
В той же час глава парламентської фракції Партії регіонів Олександр Єфремов запевняв, що Януковича "чекають в Брюсселі". За його словами, напередодні йому підтвердили цю інформацію представники Європарламенту.
Раніше верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Кетрін Ештон відзначала, що вирок відносно лідера партії "Батькивщина" в Європі вважають політично мотивованим, і він може стати приводом для того, що передивляється європейсько-українських стосунків.
Прес-служба Ештон повідомила, що рішення про скасування візиту було зроблено європейськими політиками для того, щоб підкреслити необхідність "досягнення прогресу в забезпеченні верховенства закону і незалежності судової влади" в Україні.
"Як нещодавно заявляла Верховний представник Кетрін Ештон, те, як українська влада в цілому буде поважати універсальні цінності і верховенство права, і, зокрема, як будуть проводитися кримінальні справи проти членів колишнього уряду, містить ризик глибоких ускладнень для двосторонніх відносин України-ЄС, включаючи укладення Угоди про асоціацію, наш політичний діалог і більш тісне співробітництво ", - підкреслила речник Ештон Майя Кощанчич.
Нагадаємо, 13 жовтня начальник Головного слідчого управління СБУ Іван Дерев'янко повідомив про порушення кримінальної справи проти екс-прем'єр-міністрів Юлії Тимошенко і Павла Лазаренка за ч. 2 ст. 15 Кримінального кодексу ("замах на злочин") і ч. 5 ст. 191 КК ("привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем в особливо великих розмірах або організованою групою"; карається позбавленням волі на строк від 7 до 12 років).
За його словами, Тимошенко звинувачують в тому, що будучи президентом і фактичним власником корпорації ЄЕСУ за попередньою змовою з колишнім прем'єр-міністром України Лазаренком, здійснила замах на розтрату коштів державного бюджету України в особливо великих розмірах, шляхом покладання на Кабінет міністрів України зобов'язань приватної корпорації ЄЕСУ перед Міністерством оборони РФ на суму 405 млн 500 тис. дол.
Прем'єр-міністр України Микола Азаров заявив, що у правоохоронних органів були всі підстави порушити кримінальну справу проти Тимошенко. Як буде розвиватися справа, прем'єр прогнозувати не став.
Нову кримінальну справу проти Тимошенко порушили на тлі різкої критики української влади світовим співтовариством, що побачило політичне підгрунтя у вироку екс-прем'єру в справі про перевищення повноважень при укладенні газових контрактів з Росією в 2009 р. 11 жовтня Печерський райсуд Києва засудив Юлію Тимошенко до 7 років ув'язнення із забороною займати певні державні посади протягом ще 3 років. Також суд зобов'язав Тимошенко виплатити "Нафтогазу України" 1,516 млрд грн.