Єврокомісія стривожена відсутністю необхідних дій з боку правоохоронних органів України, направлених на встановлення винних у застосуванні насильства відносно журналістів під час мітингів в Києві 18 травня.
Єврокомісія стривожена відсутністю необхідних дій з боку правоохоронних органів України, направлених на встановлення винних у застосуванні насильства відносно журналістів під час мітингів в Києві 18 травня. Про це пише "Дзеркало тижня. Україна".
У зв'язку з цим Брюссель закликав українську владу "оперативно і ефективно" розслідувати інцидент.
Фотогалерея "Бійки в центрі Києва під час мітингів 18 травня"
"Особи, винні в насильстві, мають бути притягнені до відповідальності, вони не повинні залишатися безкарними", - озвучив позицію ЄК Пітер Стано, представник європейського комісара з питань розширення Штефана Фюле (на фото).
Читайте також: Винний у побитті журналістів 18 травня на мітингу в Києві затриманий, - ПР
За його словами, в Брюсселі "з неспокоєм стежили за інцидентами між учасниками мітингів, які пройшли в Києві в минулі вихідні".
Нардеп від Партії регіонів Олена Бондаренко заявила, що винний у побитті журналістів на мітингу 18 травня в Києві затриманий. Крім того, в Інтернеті з'явилося відео, на якому підозрюваний в побитті журналістів Вадим Тітушко заявляє про те, що він і його товариші були найняті для охорони мітингу опозиції і до побиття журналістів непричетні.
Читайте також: У Мережі з'явилося відео, на якому Тітушко заявляє, що охороняв мітинг опозиції і не бив журналістів (фото, відео)
"17.05 подзвонив товариш, запропонував роботу на 18 число за певну плату, яка складала 250 грн. Я погодився. 18 числа, я зідзвонився зі своїм товаришем, він мене направив на Європейську площу, де ми зустрілися, показав, що потрібно робити. Наше завдання було яке - ми стояли на стороні опозиціонерів, дивилися за громадським порядком. Коли колона рушила у бік Хрещатику, ми залишилися на Європейській площі, ми залишилися хвилин на 20 і рушили за ними, прикриваючи хвости. Щоб ніяких набігів з боку Регіонів не було, ніяких конфліктів", - заявив Тітушко.
Після цього, за його словами з боку людей, яких вони нібито охороняли, полетіли пляшки і камені. Також Тітушко заявив, що до побиття журналістів він не причетний. "Стояла переді мною жінка, махала телефоном, знімала. Я людина непублічна і не люблю цього. Кожен з вас цього не любить. Я нормально попросив, що не потрібне цього робити. У пориві злості... я дивився вгору постійно, тому що в наших хлопців летіли пляшки, наповнені водою, палиці, нам потрібно було прикриватися і голова крутилася на 360 градусів. Дівчину я не бив, просто штовхнув рукою. Ніякого побиття не було, ні її, ні її товариша. Я особисто сам бачив, як ця панночка спіткнулася і впала і ми з хлопцями підбігли і обступили її, щоб її маса людей не затоптала", - сказав Тітушко.
Лідер фракції "Батьківщина" Арсеній Яценюк заявив, що провокаціями під час мітингів 18 травня в Києві керував особисто голова Ради національної безпеки і оборони (РНБО) Андрій Клюєв. "Дана спецоперація з проведення побиття журналістів і простих громадян керувалася особисто і персонально секретарем Ради нацбезпеки і оборони Андрієм Клюєвим", - сказав Яценюк.
Читайте також: Бронеавтомобіль був доставлений 18 травня в центр Києва за вказівкою Захарченка (фото, відео)
Він також наполягає на тому, щоб у четвер, 23 травня, перед Верховною Радою виступив генеральний прокурор України Віктор Пшонка і доповів про правомірність дій співробітників МВС під час акцій 18 травня.
Нагадаємо, що журналісти "5 каналу" і газети "Комерсант-Україна" Ольга Сніцарчук і Влад Содель були побиті під час мітингу в Києві в суботу. МВС відкрило кримінальне провадження за ч.1 ст.125 Кримінального кодексу України "Умисне легке тілесне ушкодження", але незабаром воно було перекваліфіковане на ст.171 "Перешкоду законній професійній діяльності журналістів". Санкція ст.171 КК передбачає покарання у вигляді штрафу до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арешту на строк до шести місяців, або обмеження свободи на строк до трьох років.