Єврокомісія підтримала Apple в патентній суперечці з Motorola
Європейська комісія заявила, що Motorola Mobility, підрозділ Google, зловживає своїми позиціями на ринку, звинувачуючи Apple в порушенні патентів на деякі функції.
Читайте також: Google програла Microsoft в патентному суді
Комісар Єврокомісії з конкуренції Хоакін Альмунія зазначив, що компаніям слід скерувати свою увагу на удосконалення власних продуктів, а не використовувати права інтелектуальної власності для боротьби з конкурентами, передає "Росія 24".
Зазначимо, що Motorola почала воювати з "яблучною" компанією ще у 2010 р. Тоді вона звинуватила Apple в нелегальному використанні своїх технологій у пристроях iPhone, iPad, iPod Touch і комп'ютерах Mac. Загалом, на думку Motorola, Apple порушила 18 патентів.
У 2011 р. регіональний суд у Манхеймі виніс вердикт про те, що продукти компанії Apple, які мають модуль для передачі даних по мережах GSM, порушують європейський патент №1010336 (B1), який описує реалізацію передачі даних за стандартом GPRS.
Читайте також: Apple заощадила на випуску облігацій 9,2 млрд дол
Європейська комісія відкрила розслідування у даній справі у квітні минулого року, після того як Motorola здобула часткову перемогу в патентній битві проти Apple. Тоді суд визнав купертинського гіганта винним у порушенні патенту Motorola Mobility і заборонив імпорт продукції Apple на територію Німеччини.
Однак суть у тому, що реалізувати методи з патенту Motorola таким чином, щоб не порушити прийнятий і затверджений стандарт, було неможливо. У ході розглядів з'ясувалося, що патент є стандартоутворюючим і ліцензується на "чесних, розумних і недискримінаційних" умовах.
У висновку Єврокомісії йдеться, що подібні дії Motorola шкодять розвитку конкурентного середовища на європейському ринку. Motorola Mobility доведеться обгрунтувати законність затребуваної заборони продажів продукції Apple, в іншому випадку Єврокомісія має право накласти штраф у розмірі 10% річного доходу компанії у світі.
Читайте також: Motorola Mobility скоротить ще 1,2 тис. співробітників
Раніше Комісія з міжнародної торгівлі (ITC) США також відхилила позов інтернет-гіганта Google, якому й належить Motorola Mobility, пред'явлений компанії Apple за звинуваченням у порушенні авторських прав щодо використання сенсорної функції на iPhone 4.
Йдеться про патент за номером 6246862, який описує систему, що блокує сенсорні функції користувальницького інтерфейсу, коли користувач підносить смартфон або планшет близько до тіла або обличчя, аби уникнути помилкових натискань на екран. Motorola ініціювала дане розслідування відносно Apple ще до того, як була куплена Google.
У підсумку ITC затвердила відсутність правових порушень, після чого справу було закрито.
У листопаді минулого року повідомлялося про те, що Apple і Google ведуть переговори про умови всеосяжної ліцензійної угоди, яка покладе край нескінченним позовами про порушення патентів у сфері мобільних комп'ютерів.
Читайте також: Facebook вперше потрапила до списку Fortune 500
Apple - американська високотехнологічна корпорація, яка займається виробництвом програмного забезпечення, персональних комп'ютерів, аудіоплеєрів і телефонів. Реалізує частину своєї продукції через власну мережу магазинів, які розташовані у США, Канаді, Великій Британії, Японії та інших країнах. На компанію працюють близько 60,4 тис. осіб. Чистий прибуток Apple в першому півріччі 2012-2013 фінансового року, що завершився 30 березня ц.р., скоротився на 8,3% і досяг 22,62 млрд дол.
Google - американська інтернет-компанія, якій належить однойменна пошукова система. Google також підтримує і розробляє ряд інтернет-сервісів і продуктів. Система Google управляє більш ніж 1 млн серверів у центрах обробки даних по всьому світу і щодня обробляє понад 1 млрд пошукових запитів. Крім інтернет-пошуковика, Google володіє найпопулярнішим у світі відеохостингом YouTube, управляє поштовим сервісом Gmail, соціальною мережею Google+, розробила операційну систему Android для мобільних пристроїв.
Чистий прибуток Google Inc. в I кварталі 2013 р. виріс на 15,7%, порівняно з показником аналогічного періоду минулого року, і склав 3,35 млрд дол.
Читайте також: Google планує продати частину активів Motorola за 2,35 млрд дол