ua en ru

Apple і Google можуть припинити патентні війни, підписавши ліцензійну угоду

Автор: RBC.UA
Apple і Google ведуть переговори про умови всеосяжної ліцензійної угоди, що покладе край нескінченним позовами про порушення патентів в сфері мобільних комп'ютерів.

Apple і Google ведуть переговори про умови всеосяжної ліцензійної угоди, що покладе край нескінченним позовами про порушення патентів в сфері мобільних комп'ютерів, повідомляє "Росія 24".

"Apple зацікавлена у ​​повному врегулюванні розбіжностей з Motorola Mobility і вважає, що арбітражна угода може виявитися кращим інструментом для вирішення ситуації, що склалася", - йдеться в документі, що надійшов до суду штату Вісконсін.

Кент Уолкер, глава юридичної служби Google, якій належить Motorola Mobility, направив до суду лист. У ньому говориться, що Google давно шукає шляхів вирішення патентних суперечок: "Ми схиляємося до всеосяжної рамкової угоди, а не до того, щоб розбиратися з кожним випадком можливих порушень в окремо. Ми сповнені рішучості досягти згоди, що стосується патентів, які задають стандарти в нашій галузі".

Читайте також: Apple і HTC уклали десятирічну ліцензійну угоду

Motorola Mobility володіє правами на деякі технології, що застосовуються в стільникового зв'язку. На даний момент Федеральна торгова комісія США і антимонопольна служба Єврокомісії проводять розслідування відносно Motorola. Microsoft і Apple вважають, що компанія порушує правила ліцензування патентів, що встановлюють стандарти зв'язку, необхідні для того, щоб пристрої різних виробників могли нормально працювати в мережах операторів стільникового зв'язку, вимагаючи за використання специфікацій занадто високу плату. Однак, суд визнав адекватними патентні вимоги Google і не став починати справу за позовом Apple, яка звинуватила Google у завищенні виплат за використання патентів, що належать Motorola Mobility.

Можливо, Apple і Google укладуть угоду, подібну контракту, підписаному тиждень тому між Apple і HTC. Угода передбачає повну відмову від претензій, пов'язаних з авторськими правами як з боку Apple, так і з боку HTC. При цьому нові звинувачення не будуть висуватися протягом як мінімум 10 років. У спільному прес-релізі повідомлялося, що умови угоди конфіденційні. Представник HTC Джефф Гордон заявив, що тайванська компанія не буде виплачувати американцям істотні суми, щоб домогтися патентного перемир'я.

Samsung поки не готова йти на мирову. "Можливо, це правда, що HTC погодилася заплатити Apple 276 млн дол, але нас подібні переговори взагалі не цікавлять", - заявив в інтерв'ю агентству Yonhap глава підрозділу Samsung з розробки мобільних пристроїв і інформаційним технологіям Шин Чон-Кьюн.

Читайте також: Суд у США визнав адекватними розміри патентних вимог Google

Apple - американська компанія, яка займається виробництвом програмного забезпечення, персональних комп'ютерів, аудіоплеєрів і телефонів. Організація продає частину своєї продукції через свою власну мережу магазинів, які розташовані в США, Канаді, Великобританії, Японії та інших країнах. На компанію працюють близько 35 тис. чоловік. Штаб-квартира корпорації знаходиться в м. Купертіно (штат Каліфорнія). Чистий прибуток Apple, за підсумками 9 місяців 2011-2012 фінансового року, що завершилися 30 червня ц.р., виріс на 73,6% - до 33,5 млрд дол, в порівнянні з показником в 19,3 млрд дол за аналогічний період роком раніше. Частка Apple на глобальному ринку планшетів виросла до 70% в II кварталі поточного року. Appleтакже стала найдорожчою компаніейза всю історію ринку. Вартість акцій Apple з розрахунків, заснованих на індекс Dow Jones, зараз оцінюється більш ніж в 620 млрд дол.

Google - американська інтернет-компанія, якій належить однойменна пошукова сістема.Google також підтримує й розробляє ряд інтернет-сервісів і продуктів. Система Googleуправляет більш ніж 1 млн серверів у центрах обробки даних по всьому світу і щодня обробляє понад 1 млрд пошукових запитів. Штаб-квартира корпорації розташована в м. Маунтін-В'ю (штат Каліфорнія, США). Чистий прибуток Google Inc. в I кварталі 2012 р. виріс на 60,6% в порівнянні з показником аналогічного періоду минулого року і склала 2,89 млрд дол.