Представник Європейської комісії Анжела Філоте заявила, що в Єврокомісії не вважають, що угода про асоціацію України з Євросоюзом буде підписана на саміті Україна-ЄС 22 листопада.
Представник Європейської комісії Анжела Філоте заявила, що в Єврокомісії не вважають, що угода про асоціацію України з Євросоюзом буде підписана на саміті Україна-ЄС 22 листопада, передає радіо «Свобода».
За її словами, саміт за участю України «дасть можливість подивитися, де саме ми перебуваємо щодо угоди про асоціацію з Україною, але зараз занадто рано говорити про те, коли угода буде підписана».
А.Філоте нагадала, що президент Європейської комісії Жозе Мануель Баррозу та Президент України Віктор Янукович домовились, що підписання можливо в 2011 р., якщо буде прогрес щодо угоди і якщо буде відповідний рівень залучення сторін.
Нагадаємо, 20 вересня голова адміністрації Президента України Сергій Льовочкін заявив, що угоду про асоціацію України з Європейським Союзом можуть підписати на саміті Україна-ЄС.
Раніше, 9 липня ц.р. президент Європейської Ради Герман Ван Ромпей під час зустрічі з прем'єр-міністром України М.Азаровим заявив, що переговори щодо угоди про асоційоване членство України в ЄС, щодо зони вільної торгівлі та безвізового режиму між Україною та ЄС відбуваються динамічно і результати можуть з'явитися на саміті Україна-ЄС у листопаді 2010 р.
У свою чергу М.Азаров наголосив, що українська сторона зацікавлена, щоб це дійсно була угода про вільну торгівлю, щоб Україна не стикалася з різними обмеженнями, квотами, як це є зараз.
20 червня ц.р. віце-прем'єр з питань економіки Сергій Тігіпко заявив, що не бачить радикальних перешкод на шляху до більш тісної інтеграції України з ЄС.
Відзначимо, 17 травня ц.р. верховний представник Європейської Комісії із зовнішньої політики і безпеки Кетрін Ештон заявила, що угода про асоціацію між Україною і ЄС може бути підписана вже до кінця нинішнього року. К.Ештон сказала, що укладення угоди про асоціацію дасть до того ж, можливість створити зону вільної торгівлі між ЄС і Україною. Представниця Єврокомісії стверджує, що тісна політична та економічна інтеграція Брюсселя та Києва відкриє європейський ринок для українських товарів.
Україна і ЄС почали переговори про нову угоду 5 березня 2007 р., а переговори про створення зони вільної торгівлі - 18 лютого 2008 р. На саміті Україна-ЄС у Парижі 9 вересня 2008 р. Україна не отримала гарантій вступу до ЄС. Замість цього було схвалено рішення про те, що новий документ, що регламентує відносини України і ЄС, буде називатися угода про асоціацію.
Угода про асоціацію визначає не тільки юридичні відносини України та Євросоюзу, а й спонукає Україну до соціальних і економічних реформ. Ним передбачається співробітництво сторін щодо широкого спектру питань, в основному в галузі економіки. Головний компонент цієї угоди - створення зони вільної торгівлі. Укладення угоди про асоційоване членство наблизить Україну до підписання договору про умови вступу України в ЄС.