Єврокомісія схвалила створення найбільшого у світі видавництва Penguin Random House

Антимонопольні органи ЄС схвалили операцію зі злиття двох видавництв, Penguin і Random House. Утворене в результаті видавництво, Penguin Random House, стане найбільшим у світі.

Антимонопольні органи ЄС схвалили операцію зі злиття двох видавництв, Penguin і Random House, передає ВВС. Утворене в результаті видавництво, Penguin Random House, стане найбільшим у світі.

Єврокомісія прийшла до висновку, що об'єднана компанія не ущемлятиме права авторів і не продаватиме книги виключно англійською мовою.

Концерни Pearson і Bertelsmann, яким належать Penguin і Random House відповідно, чекають, що транзакція буде завершена в другій половині 2013 р. Bertelsmann належатиме 53% нового видавництва, тоді як Pearson - 47%.

Читайте також: Майкл Блумберг хоче купити газету Financial Times

Очікується, що штаб-квартира об'єднаної компанії знаходитиметься в Нью-Йорку. Департамент юстиції США операцію вже схвалив.

Pearson - британський видавничий будинок та компанія із солідною репутацією компанія, пов'язана зі сферою освіти. У структуру Pearson входять такі підрозділи, як північноамериканське Pearson North America (онлайнова освіта, видавничий бізнес і супутні послуги), Penguin Group (видавничий бізнес) і Financial Times Group (ділові ЗМІ, включаючи видання Financial Times).

Читайте також: Глава Financial Times Group Рона Ферхед вирішила покинути свою посаду

Bertelsmann - німецький медіаконцерн, заснований у 1835 р. Випускає художню, наукову, довідкову, учбову і іншу літературу. Більшість акцій концерну належать фонду Bertelsmann (77,6%). З 1 липня 2011 р. у концерн Bertelsmann входять наступні структури: видавничий бізнес Random House, видавництво Gruner + Jahr (друковані ЗМІ), RTL Group (однойменний телеканал RTL) і підрозділ Arvato AG.

Раніше повідомлялося, що Майкл Блумберг, медіамагнат і мер Нью-Йорка, зацікавлений у придбанні Financial Times Group у видавця провідної фінансової газети, який також володіє половиною журналу The Economist.

Читайте також: Затверджений перелік книг, які в 2013 р. випустять за програмою "Українська книга"

Указувалося, що Блумберг "давно обожнює" The Economist і вважає, що замітки The Financial Times "короткі, енергійні і у справі, що відповідає його темпераменту".

У самому Pearson минулої осені відбулися крупні кадрові перестановки. У жовтні стало відомо про відставку гендиректора Pearson Марджорі Скардіно, яка керувала медіахолдингом 16 років. Услід за нею оголосила про відхід гендиректор і голова ради директорів Financial Times Group Рона Ферхед, зазначивши, що "зміна лідерів у Pearson зробила цей момент сприятливим для змін".

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся