Сьогодні, 7 лютого, розпочинається візит до України комісара Європейського союзу з питань розширення та європейської політики сусідства Штефана Фюле. Згідно із програмою, візит триватиме до 8 лютого, єврокомісар Фюле зустрінеться із Президентом України Віктором Януковичем, прем'єр-міністром Миколою Азаровим, головою Верховної Ради України Володимиром Рибаком та омбудсменом Валерією Лутковською.
Сьогодні, 7 лютого, розпочинається візит до України комісара Європейського союзу з питань розширення та європейської політики сусідства Штефана Фюле (на фото). Згідно із програмою, візит триватиме до 8 лютого, єврокомісар Фюле зустрінеться із Президентом України Віктором Януковичем, прем'єр-міністром Миколою Азаровим, головою Верховної Ради України Володимиром Рибаком та омбудсменом Валерією Лутковською.
Читайте також: МЗС України закликав депутатів Європарламенту утриматися від політичних оцінок українського правосуддя
Також Фюле також відвідає засідання Кабінету міністрів. Потім у ВР він виступить зі зверненням перед групою членів парламенту, до якої увійдуть голови комітетів і члени трьох комітетів (у зовнішніх справах, європейської інтеграції, а також оборони та безпеки). Єврокомісар також зустрінеться з лідерами опозиції.
Під час зустрічей обговорюватимуться головні теми, що стосуються відносин ЄС та України, підготовки до саміту Україна-ЄС, який має відбутися 25 лютого у Брюсселі, перспектив укладення Угоди про асоціацію між ЄС та Україною.
Читайте також: Місію Пета Кокса та Олександра Кваснєвського в Україні продовжено на 2 місяці
Фюле також зустрінеться із членами бізнес-спільноти, виступить з публічною промовою та візьме участь у дискусії зі студентами, а також із представниками громадянського суспільства.
Нагадаємо, виступ єврокомісара Фюле у Верховній Раді України заплановано на сьогодні, 7 лютого. На засідання будуть запрошені представники дипломатичних місій в Україні.
Читайте також: У ЄС усвідомлюють небажання української влади скасовувати вирок Тимошенко і шукають альтернативні шляхи
Нагадаємо, наприкінці грудня минулого року Фюле заявив, що Україна може підписати Угоду про асоціацію з ЄС у 2013 р. Єврокомісар зазначив, що намічений на лютий саміт Україна-ЄС матиме амбітний порядок денний для України і для ЄС.
"Для того, щоб 2013-й був хорошим роком, протягом якого ми будемо розвивати відносини і, сподіваюся, прийдемо до підписання Угоди про асоціацію, нам потрібно буде більше заангажованості з нашого боку і великих результатів з боку України в певних ключових питаннях. Сподіваюся , що протягом наступних кількох днів країни-члени ЄС чітко сформулюють нашу спільну позицію. Але, в цілому, я оптиміст. Я з оптимізмом дивлюся на продовження нашої співпраці і на зосередження навколо цінностей і принципів, на яких тримаються наші відносини", - зазначав комісар ЄС.
Читайте також: Євродепутат Ребекка Хармс критикує роботу місії Кокса і Кваснєвського
Раніше впевненість у тому, що Угода про асоціацію з ЄС буде підписана у 2013 р., висловлював прем'єр-міністр України Микола Азаров. Про те, що Україна сподівається підписати цей документ у 2013 р., говорив і Президент Віктор Янукович.
Нагадаємо, що саміт Україна - Європейський союз відбудеться 25 лютого 2013 р. у Брюсселі. Зазначимо, що саміт мав відбутися ще в листопаді 2012 р., проте європейська сторона відклала його через встановлення результатів парламентських виборів в Україні.
Традиційно Україна і ЄС проводять саміти раз на рік. Останній саміт відбувся в середині грудня 2011 року в Києві.
Читайте також: Янукович домовився про стратегічне партнерство з Литвою (фото)
Раніше в Раді Євросоюзу заявляли, що Угоду про асоціацію між ЄС та Україною можуть підписати до листопада 2013 р. на саміті "Східного партнерства" у Вільнюсі.
Угода про асоціацію України і ЄС була парафована 30 березня 2012 р. - підписана була тільки політична частина договору. Для вступу документа в силу необхідно підписання та ратифікація Верховною Радою, Європарламентом і парламентами країн-членів ЄС. Представники ЄС неодноразово зазначали, що підписання Угоди про асоціацію опинилося під загрозою через нинішнє становище в Україні.