Євро-2008: Збірна Іспанії стала другим фіналістом турніру

Збірна Іспанії стала другим фіналістом Чемпіонату Європи з футболу. У півфінальному поєдинку підопічні Луїса Арагонеса розгромили збірну Росії з рахунком 3:0.

Збірна Іспанії стала другим фіналістом Чемпіонату Європи з футболу. У півфінальному поєдинку підопічні Луїса Арагонеса розгромили збірну Росії з рахунком 3:0. Матч проходив у Відні на стадіоні "Ернст Хаппель". Діям гравців заважав дощ, який розпочався перед матчем. У першому таймі команди діяли не дуже активно, чому провиною багато в чому стали погані погодні умови. Проте іспанці змогли завдати п'ять ударів по воротах, які могли стати результативними. Особливо небезпечною для росіян стала перша атака іспанців. Торрес з подачі Віль'ї завдав удару зблизька, але Акинфеєв врятував ворота збірної Росії. У другій половині першого тайму підопічні Гуса Хиддінка трохи заспокоїлись, освоїлись на полі і час від часу почали загрожувати воротам Касиль'яса. Зокрема, два непогані моменти мав Павлюченко, проте спочатку, після помилки Пуйоля, його удар трохи розминувся зі штангою, а через пару хвилин він же, отримавши відмінний пас в районі 11-метрової позначки, не зміг як слід розпорядитися м'ячем. Такий поворот подій ніяк не влаштовував Луїса Арагонеса і він вимушений був випустити на полі півзахисника лондонського "Арсеналу" Сеска Фабрегаса замість форварда Віль'ї (до того ж нападаючий "Валенсії" отримав травму). Цей маневр наставника іспанців вирівняв гру, і до перерви на полі не відбувалося більше нічого цікавого. Дебют другого тайму залишився за іспанцями і зовсім скоро вони вийшли вперед: Інь'єста накрутив на лівому фланзі захисника росіян і простріляв у штрафну, де першим на випередження був Хаві Ернандес. Після пропущеного гола росіяни, що називається, "поплили". Так, через дві хвилини Торрес міг подвоїти перевагу своєї команди, проте м'яч, після його удару, пролетів трохи вище за щаблину. Через деякий час Інь'єста відмінним пасом кинув в прорив Сеска, той перекинув Акинфеєва, якій вийшов на нього, проте свого голкіпера підстрахував Анюков. Буквально через хвилину Торрес мав два прекрасні моменти, проте в завершальній стадії атаки він був неточним. Та все ж на 73-ій хвилині рахунок став 2:0 на користь збірної Іспанії. Сеск ювелірним пасом передав м'яч Гуїсу, який без особливих проблем перекинув Акинфеєва. А ще через десять хвилин рахунок став і зовсім розгромом після того, як Сеск віддав пас до штрафної росіян на вільного Сілву і півзахисник "Валенсії" "розстріляв" Акинфєєва. Після цього обидві команди просто догравали матч. Можна пригадати лише один момент у Сичова, проте Касиль'яс зреагував на його удар головою. Як би там не було, до фінального свистка рахунок на табло не змінився - перемога Іспанії 3:0. Відзначимо, що іспанці за всіма статтями переграли супротивника. Зокрема вони завдали 11 ударів в бік воріт своїх суперників, на що росіяни змогли відповісти лише одним точним ударом. Таким чином, збірна Іспанії вийшла до фіналу Чемпіонату Європи з футболу, де її суперником буде збірна Німеччини. Головний матч турніру відбудеться 29 червня.