ua en ru

Євген Щербань знав, що його вб'ють, - заява екс-губернатора Донецької обл. (відео)

Автор: RBC.UA
Свідок у справі про вбивство народного депутата України Євгена Щербаня екс-губернатор Донецької області Володимир Щербань назвав Павла Лазаренка виконавцем вбивства, а Юлію Тимошенко замовником. Про це він заявив у ході допиту в Печерському районному суді Києва, передає кореспондент РБК-Україна.

Свідок у справі про вбивство народного депутата України Євгена Щербаня екс-губернатор Донецької області Володимир Щербань (на фото) назвав Павла Лазаренка виконавцем вбивства, а Юлію Тимошенко замовником. Про це він заявив у ході допиту в Печерському районному суді Києва, передає кореспондент РБК-Україна.

"Я вважаю причетність як Лазаренка-виконавця, так і замовника Тимошенко до вбивства мого колеги, товариша, однофамільця", - заявив Володимир Щербань.

Разом з цим, свідок розповів про те, що народний депутат Євген Щербань знав про підготовлюваний на нього замах. "Євген мені говорить: "Володя, мене розстріляють. Я неугодний Павлу... Я бачу, що за мною їздять машини, я розумію, що відбувається, я знаю, що буде далі. Все одно вони не зупиняться", - сказав свідок.

Читайте також: Показання свідка у справі Щербаня - вбивство замовив Лазаренко в інтересах Тимошенко (фото, відео)

Він зазначив, що конфлікт у Лазаренка і Щербаня виник на грунті бізнес-інтересів. Лазаренко, як розповів свідок, намагався завести свій бізнес у Донецьку область.

Володимир Щербань закінчив вільні свідчення. В даний момент прокурори почали ставити свідкові свої питання.

У свою чергу захисник Юлії Тимошенко Сергій Власенко звернув увагу, що свідок прийшов на судовий допит з заготовленими паперами. "Я хочу звернути увагу, що у попередніх свідченнях Володимира Щербаня не було цифр чи якоїсь іншої інформації, що вимагала б нотаток. Я розумію, що прокуратура уже приготувала свідчення", - зазначив Власенко. Втім суддя Ганна Медушевська відмовилась реагувати на це звернення захисника.

На сьогоднішньому засіданні в Печерському суді сама Тимошенко відсутня. Державна пенітенціарна служба заявила, що вона відмовилася від етапування до Києва на допит Володимира Щербаня, хоча раніше Тимошенко заявляла, що бажає бути присутньою на цьому допиті. Сторону захисту представляють постійні захисники Тимошенко Сергій Власенко, Олександр Плахотнюк і Андрій Кожем'якін.

Читайте також: Тимошенко заплатила за вбивство 3 млн дол., - свідок у справі Щербаня (фото)

Раніше були допитані свідки Ігор Мар'їнков і Євген Зайцев. Мар'їнков заявив, що мотивом вбивства Щербаня були бізнес-інтереси, замовлення було від Павла Лазаренка на користь Юлії Тимошенко. Зайцев, у свою чергу, повідомив, що Тимошенко заплатила за вбивство Щербаня 3 млн дол. Власенко заявляв, що сам свідок Володимир Щербань і його син Артем причетні до вбивства Євгена Щербаня - вони були в цьому матеріально зацікавлені.

Нагадаємо, Євген Щербань був розстріляний 3 листопада 1996 р. в аеропорту Донецька після прибуття з Москви. Щербань, його дружина і механік померли в результаті отриманих поранень. Бортінженер літака помер в лікарні від вогнепального поранення в шию.

Читайте також: До вбивства Євгена Щербаня причетні Володимир і Артем Щербані, - Власенко

У червні 2012 року перший заступник генерального прокурора України Ренат Кузьмін вперше заявив, що у прокуратури є достатньо доказів того, що екс-прем'єр-міністри України Юлія Тимошенко і Павло Лазаренко причетні до вбивства нардепа Євгена Щербаня. Парламент відмовився створити тимчасову слідчу комісію для розслідування вбивства Щербаня. А ось ГПУ почала розслідувати справу по вбивству нардепа.

Читайте також: Тимошенко відмовилася від етапування до Києва на допит свідка у справі Щербаня, - ДПтС

18 січня генпрокурор Віктор Пшонка офіційно заявив, що ГПУ завершила розслідування кримінальної справи по вбивству народного депутата Євгена Щербаня. Юлію Тимошенко підозрюють в замовленні вбивства. Тимошенко вручили повідомлення про підозру, по цій статті екс-прем'єр може бути засуджена до довічного ув'язнення. Наче б то Тимошенко і Лазаренко заплатили за вбивство Щербаня 2,8 мільйона доларів.