ru ua

ЄЦБ закликав створити "сильний" орган для роботи з банками

Автор: RBC.UA
Європейський центральний банк закликав уряди просуватися вперед по шляху створення "сильного" центрального органу для роботи з банкрутствами банків у єврозоні. Прогрес в цьому проекті необхідний, оскільки він дозволить підтримати кредиторів і стимулювати економічне зростання.

Європейський центральний банк закликав уряди просуватися вперед по шляху створення "сильного" центрального органу для роботи з банкрутствами банків у єврозоні. Прогрес в цьому проекті необхідний, оскільки він дозволить підтримати кредиторів і стимулювати економічне зростання. Про це повідомляє телеканал "Росія 24".

"Проста координація між національними органами не є достатньою для трансграничного вирішення криз", - сказав віце-президент Європейського центрального банку Вітор Констанціо (на фото).

Валютному блоку необхідний єдиний орган, який мав би незалежні повноваження по ухваленню рішень, і це дозволило б здійснювати необхідні дії швидко і рішуче, вважає Констанціо.

Читайте також: ЄЦБ може понизити процентну ставку, щоб допомогти німецькій економіці

З намірами ЄЦБ по створенню загальної системи по порятунку банків, що постраждали від криз, не погоджується Німеччина, яка попереджає, що для створення центрального органу з незалежними повноваженнями необхідна зміна договорів єврозони.

Проте, за словами Констанціо, прогрес у створенні такого органу дуже важливий в поточних економічних умовах, коли темпи зростання ВВП знаходяться на низькому рівні.

На його думку, створення механізму дозволить розділити банки і уряди, тобто країна не зможе збанкрутіти, якщо збанкрутіють її банки.

"Основні організаційні рішення можуть бути ухвалені тільки після набуття чинності юридичним документом, - сказав Констанціо. - Своєчасне ухвалення рішення на початку літа має вирішальне значення".

Читайте також: ЄЦБ не в змозі вирішити структурні проблеми, які лежать в основі кризи єврозони, - Драгі

Зазначимо, сьогодні повідомлялося, що ЄЦБ вже наступного тижня може вперше з липня 2012 року понизити процентну ставку у валютному союзі, що знаходиться зараз на рівні 0,75%. Такі прогнози вчора вкачали євро нижче за відмітку в 1,3 дол.

Інвестори і експерти чекають, що остання економічна статистика змусить ЄЦБ понизити ставку рефінансування, щоб підтримати економіку єврозони. Остання, за офіційним прогнозом Eurostat, скоротиться цього року на 0,5%. "ЄЦБ може оголосити про зниження ставки на 25 п.п. вже наступного тижня", - вважає валютний стратег UBS Бет Зігентхалер. Найближче засідання ЄЦБ намічене на 2 травня.

На початку квітня глава ЄЦБ Маріо Драгі сказав, що всередині організації йдуть "широкі дискусії" щодо процентної ставки. Незважаючи на те, що вона знаходиться на рекордно низькому рівні, вона вища, ніж ставки в Японії (0%), США (0,25%) і Великобританії (0,5%). "Кінець кінцем ми зійшлися на тому, що зараз не час дивитися за ставкою", - сказав глава ЄЦБ.

Читайте також: Прибуток від продажу золота Кіпру належить ЄЦБ, - Драгі

Ще одним сигналом про те, що ЄЦБ може незабаром піти на перше з липня 2012 року зниження ставки, стали слова Драгі про динаміку курсу євро, вважає економіст BNP Paribas Кен Уоттрет, якого цитує The Financial Times. Зокрема, глава ЄЦБ кинув фразу "дуже пильно стежимо" за тим, що відбувається на валютних ринках. Саме після таких слів попередник Драгі на цій посаді Жан-Клод Тріше, як правило, оголошував про зниження ставки.