На "Арені Львів" перед єврочемпіонатом змагаються українські школярі. Дорослі футболісти грати не хочуть через забобони та ціни. Програвши 4 матчі, клуб "Карпати" відмовився від новозбудованої "Арени" на об'їзній трасі та переїхав на "фартовий" стадіон "Україна".
На "Арене Львів" перед єврочемпіонатом змагаються українські школярі. Дорослі футболісти грати не хочуть через забобони та ціни. Програвши 4 матчі, клуб "Карпати" відмовився від новозбудованої "Арени" на об'їзній трасі та переїхав на "фартовий" стадіон "Україна", про це говориться в сюжеті програми ICTV.
Не хочуть грати на "Арені" і футболісти клубу "Львів", через високі розцінки. У "Арену Львів" держава вклала майже 3 мрд грн. Як заробляти гроші після Євро - чіткого плану немає, взагалі ж робитимуть акцент на культурних заходах.
"Футбольний стадіон дає багато можливостей його використання. Це і концерти, і конференції, і бізнес-форуми", - розповідає директор департаменту "Євро-2012" Львівської міської ради Олег Засадний.
Найдорожчий для України - столичний "Олимпийський", він обійшовся у понад 4 млрд грн. Про завдання відшкодувати державі ці витрати чиновники навіть і не кажуть. Завантажити спортгіганта розраховують чемпіонатами України з футболу, легкоатлетичними змаганнями, концертами. От і Мадонна вже у серпні випробує "Олімпійський". Ще планують модні покази, екскурсії та навіть весілля. Але скільки коштує метр оренди офісних приміщень, ані у Києві, ані у Львові сказати досі не можуть.
"Тут частково приміщення є, вони вже готові, а умови їх використання немає. Бетонні стіни, підлога, невелика інфраструктура, ковролін в деяких місцях є. Там ще працювати і працювати", - розповідає експерт громадської компанії "Європатруль" В'ячеслав Коновалов.
Харківським стадіоном "Металіст" керує приватна компанія. Їй належать і кілька крамниць, і офісні приміщення під трибунами. Дохід від цих об'єктів мільйон гривень на рік, ще кілька мільйонів від футбольних матчів. А утримання стадіону коштує 20 млн грн на рік.
"Ми намагаємося його задіяти 365 днів у році, це наша мета, але навіть у цьому випадку 20 млн він не запрацює ніколи. У нас або квитки повинні стати дорожче. Для порівняння у нас квиток коштує 4 долл, а в Англії 100", - розповідає президент ФК "Металіст", співвласник стадіону "Металіст" Олександр Ярославський.
Найуспішніший серед українських стадіонів - "Донбас-Арена". За минулий сезон він заробив майже 19 млн долл. Найбільше грошей від оренди 46 корпоративних лож, і вже потім - продаж квитків на спортивні та культурні заходи. На стадіоні також працюють 3 ресторани, 4 бари, конференц-хол, нічний клуб, фітнес-центр, фан-кафе, музей і магазин. Отримують прибуток і від екскурсій, корпоративів, весіль. Саме тому організатори Євро спокійні за Донецьк та Харків, якими керують приватники. Занепокоєні завантаженістю львівського стадіону.
"І тут, звичайно, велика відповідальність покладається і на міську владу, на обласних керівників. Потрібно думати, працювати, шукати партнерів, які готові взяти на себе управління цим стадіоном. Це питання дуже важливе. І воно неодноразово звучало з вуст УЄФА", - заявляє директор турніру УЄФА Євро-2012 в Україні Маркіян Лубківський.
Євростадіони - це дорогі іграшки для країни, де не розвивають спорт і не рекламують міста для туристів. Тож головний акцент треба зробити хоча б на цьому.