Євросоюз не збирається підписувати з Україною угоду про зону вільної торгівлі (ЗВТ) раніше, ніж буде підписано угоду про асоціацію (УА). Про це сьогодні заявив у Тбілісі єврокомісар з розширення і європейської політики сусідства Штефан Фюле, передає Bloomberg.
Євросоюз не збирається підписувати з Україною угоду про зону вільної торгівлі (ЗВТ) раніше, ніж буде підписано угоду про асоціацію (УА). Про це сьогодні заявив у Тбілісі єврокомісар з розширення і європейської політики сусідства Штефан Фюле, передає Bloomberg.
Повідомляється, що з відповідною пропозицією виступила Литва.
"Позиція країн-членів союзу однозначна: ми підписуємо угоду про асоціацію, включаючи зону вільної торгівлі. Я не бачу сенсу, виходячи з прагматичних і політичних міркувань, розділяти ці два моменти", - заявив Фюле.
Читайте також: Термін підписання Україною угоди про асоціацію з ЄС - листопад 2013 р., - Фюле
Нагадаємо, Штефан Фюле відвідував Україну минулого тижня. Під час візиту він зустрічався з лідерами держави. Фюле в Києві заявив, що Україна може підписати угоду про асоціацію з ЄС в листопаді 2013 р. у Вільнюсі на саміті "Східного партнерства". Фюле також уточнив, що одночасна інтеграція з ЄС і іншими наддержавними об'єднаннями неможлива.
Президент України Віктор Янукович пообіцяв Фюле, що Україна зробить все, щоб підписати УА в листопаді.
Перед приїздом Фюле Янукович відвідав Вільнюс, де поспілкувався з Президентом Литви Далею Грібаускайте. Сторони обговорили євроінтеграцію України.
Читайте також: Головним завданням України до листопада 2013 р. є підписання угоди про асоціацію з ЄС, - Янукович
Проте вже після від'їзду Фюле з України Вищий адміністративний суд скасував депутатські повноваження Павла Балоги і Олександра Домбровського. Позбавлення мандатів депутатів викликало шквал критики на адресу українського правосуддя, що може вплинути на переговори з ЄС. Питання обіцяють винести на саміт Україна-ЄС, який відбудеться 25 лютого в Брюсселі.
Крім цього, угода про асоціацію може опинитися під загрозою зриву через кримінальне переслідування лідерів української опозиції. Європу не влаштовує те, що нинішня українська влада переслідує членів колишнього уряду. Так, за ґратами раніше опинилися екс-прем'єр-міністр Юлія Тимошенко, екс-міністр внутрішніх справ Юрій Луценко та інші чиновники. Проти Тимошенко зараз висунуті звинувачення в причетності до вбивства нардепа Євгена Щербаня. Якщо вина Тимошенко буде доведена, їй загрожує довічне ув'язнення. ЄС вже критично відреагував на нові звинувачення проти Тимошенко.
Читайте також: Рада ЄС підтвердила готовність підписати УА з Україною у разі виконання всіх вимог
Нагадаємо, угода про асоціацію України і ЄС була парафована 30 березня 2012 р. - була підписана тільки політична частина договору. Для вступу документа в силу необхідно підписання та ратифікація Верховною Радою, Європарламентом і парламентами країн-членів ЄС. Представники ЄС неодноразово відзначали, що підписання угоди про асоціацію опинилося під загрозою через нинішнє становище в Україні.