В ЄС з 22 грудня 2011 р. припинили діяти антидемпінгові заходи щодо імпорту суміші карбаміду і нітрату амонію походженням, у тому числі, з України. Про це повідомляє прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі з посиланням на повідомлення в офіційному журналі ЄС.
В ЄС з 22 грудня 2011 р. припинили діяти антидемпінгові заходи щодо імпорту суміші карбаміду і нітрату амонію походженням, у тому числі, з України. Про це повідомляє прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі з посиланням на повідомлення в офіційному журналі ЄС.
Антидемпінгові заходи застосовувалися до української продукції з 2000 р.
Таким чином, згідно з повідомленням, починаючи з 22 грудня 2011 р. українські виробники можуть поставляти цю продукцію на ринки країн ЄС без сплати антидемпінгового мита.
За даними Міністерства закордонних справ, до цього діяли такі ставки:
- по карбаміду: 8,85 євро/т для ВАТ "Дніпроазот", 16,27 євро/т для ВАТ "Азот", 16,84 євро/т для інших українських підприємств;
- по нітрату амонію ставка мита становила 33,25 євро за тонну;
- по суміші карбаміду і нітрату амонію (КАС), ставка мита становила 26,17 євро/т.
Крім того, в ЄС по відношенню до України застосовує антидемпінгові заходи щодо імпорту безшовних і зварних труб, а також сталевих канатів і тросів.
Зазначимо, основним гравцем на хімічному ринку України є Group DF, підконтрольна бізнесменові Дмитру Фірташу. У її склад входить ряд активів у сфері хімічної промисловості. Підприємства і компанії Group DF здійснюють свою діяльність на Україні, в Австрії, Угорщини, Німеччини, Італії, Таджикистані, Швейцарії та Естонії. На підприємствах в 11 країнах Європи і Центральної Азії, що входять до складу Group DF, зайнято понад 25 тис. осіб.
За останні 15 років Дмитро Фірташ став одним з провідних інвесторів енергетичної та хімічної промисловості в Центральній і Східній Європі.
У 2010 р. Фірташ придбав хімічне підприємство ПАТ "Концерн Стірол" (Горлівка, Донецької області), яке є основним виробником аміаку, карбаміду, аміачна сілітри і нітрит-нитратових солей в регіоні. На початку 2011 р. Фірташ придбав Сіверськодонецький "Азот", потім Черкаський "Азот" і ВАТ "Рівнеазот".
В Україні саме "Концерн Стірол" Фірташа виробляє і експортує найбільшу кількість суміші карбаміду і нітрату амонію.
Хімічні підприємства Фірташа отримують середньоазіатський газ через компанію бізнесмена Ostchem Holding Ltd. За інформацією прес-служби Group DF, українські виробники азотних добрив, які належать бізнесменові, купують газ за ціною вище 170 дол. за 1 тис. куб. м, але конкретну його вартість не повідомляють.
Раніше президент Українського союзу промисловців і підприємців (УСПП), народний депутат фракції Партії регіонів Анатолій Кінах заявляв, що Кабмін готує рішення про введення експортних мит на експорт продукції хімічної промисловості.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що 22 грудня в Брюсселі була завершена технічна звірка тексту проекту угоди про асоціацію між Україною і Європейським союзом в частині створення поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі (ЗВТ). У разі вступу договору про ЗВТ України з ЄС в дію Київ очікує зняття ряду обмежувальних заходів, встановлених європейською владою щодо української продукції.