Європейський Союз висловлює жаль з приводу рішення Вищого спеціалізованого суду України (ВССУ) з розгляду цивільних і кримінальних справ залишити в силі вирок колишньому міністрові внутрішніх справ України Юрієві Луценку, яким він засуджений до чотирьох років позбавлення волі волі за скоєння посадових злочинів. Про це говориться в офіційній заяві верховного представника ЄС із зовнішньої політики і безпеки Кетрін Ештон і єврокомісара з питань розширення і європейської політики сусідства Штефана Фюле.
Європейський Союз висловлює жаль з приводу рішення Вищого спеціалізованого суду України (ВССУ) з розгляду цивільних і кримінальних справ залишити в силі вирок колишньому міністрові внутрішніх справ України Юрієві Луценку, яким він засуджений до чотирьох років позбавлення волі волі за скоєння посадових злочинів. Про це говориться в офіційній заяві верховного представника ЄС із зовнішньої політики і безпеки Кетрін Ештон і єврокомісара з питань розширення і європейської політики сусідства Штефана Фюле (обоє - на фото), поширеному прес-службою представництва ЄС в Україні.
"Ми з жалем взяли до уваги вчорашнє рішення українського Вищого спеціалізованого суду з цивільних і кримінальних справ залишити в силі вердикт Юрієві Луценку про 4 роки ув'язнення", - говориться в заяві.
"Ми нагадуємо про нашу сильну стурбованість його процесом, який не відповідав міжнародним стандартам чесності, прозорості і незалежності юридичного процесу. Ця стурбованість була посилена рішенням Європейського суду з прав людини від 3 липня 2012 року, яким встановлено, що його досудовий арешт в грудні 2010 року був необгрунтованим, а законність його арешту і утримання не була належним чином переглянута", - заявляють Ештон і Фюле.
Читайте також: ВССУ відмовив Юрієві Луценку в задоволенні касації (відео)
Вони також вітали зусилля моніторингової місії Європарламенту на чолі з колишніми президентами Польщі Олександром Квасневським і Європарламенту Петом Коксом, яка займається вивченням справ Юрія Луценка і колишнього прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко.
При цьому Ештон і Фюле закликали Київ посилити співпрацю з цією місією, щоб переглянути наслідки і усунути стурбованість щодо виборчого застосування правосуддя.
"Ми продовжимо уважно стежити за розвитком подій в Україні, і чекаємо повного виконання висновку Ради закордонних справ ЄС від 10 грудня 2012 року і рішення саміту Україна-ЄС від 25 лютого 2013 року", - підкреслили Ештон і Фюле.
Читайте також: Брюссель чекає від Києва кардинальних рішень по Тимошенко, Луценку і Власенку до 18 квітня, - джерело
Нагадаємо, вчора колегія суддів Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ винесла ухвалу за касаційною скаргою екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка і його захисту на вирок Печерського районного суду м. Києва від 27 лютого 2012 р. ВССУ відмовив Луценку в задоволенні касації.
Захист Юрія Луценка, не чекаючи рішення Вищого спеціалізованого суду України по касації, звернувся до Європейського суду з прав людини з вимогою визнати порушення прав екс-міністра на справедливий суд. У системі українського правосуддя всі методи захисту прав Луценка у цій справі вже вичерпані.
27 лютого 2012 р. Печерський районний суд Києва визнав екс-міністра внутрішніх справ винним у скоєнні посадових злочинів і засудив до 4 років позбавлення волі з конфіскацією майна (643 тис. грн компенсації МВС за заподіяний збиток - святкування Дня міліції в палаці "Україна" в 2008-2009 рр.), з позбавленням прав обіймати керівні посади і рангу державного службовця. 16 травня Апеляційний суд м. Києва підтвердив правомірність вироку райсуду.
Читайте також: Місія Кокса-Квасневського просила Президента про помилування Луценка
17 серпня минулого року Печерський райсуд визнав Луценка винним у службовій халатності, в тому, що він, не перевіривши законність дій, необгрунтовано прийняв ухвалу про продовження розслідування справи з отруєння екс-Президента України Віктора Ющенка, і засудив його до 2 років обмеження свободи. Апеляція 22 листопада минулого року залишила в силі цей вирок.
Політики з Євросоюзу неодноразово заявляли, що незадоволені ситуацією з Юрієм Луценком, вважаючи її проявом виборчого правосуддя, гальмуючого євроінтеграційний процес України.
Президент України Віктор Янукович вже кілька разів натякав на те, що готовий помилувати Луценка, якщо суди його не звільнять.