ЄС не збирається збільшувати розміри фіндопомоги Кіпру

П'ятниця 12 квітня 2013 12:42
Автор: RBC.UA
Для порятунку Кіпру буде достатньо 10 млрд євро, що надаються єврозоною і Міжнародним валютним фондом. Про це заявив голова Єврогрупи Йерун Дейсселблум.

Для порятунку Кіпру буде достатньо 10 млрд євро, що надаються єврозоною і Міжнародним валютним фондом. Про це заявив голова Єврогрупи Йерун Дейсселблум (на фото), повідомляє телеканал "Росія 24".

"Я не вірю, що Кіпру потрібно більше грошей", - сказав Дейсселблум.

Вчора Кіпр підтвердив, що вартість програми порятунку країни виросла до 23 млрд євро в порівнянні з первинною оцінкою в 17,5 млрд євро. Фактично така ситуація може призвести до краху економіки Кіпру.

При цьому міністр фінансів Люксембурга Люк Фріден заявив, що Європа і Міжнародний валютний фонд (МВФ) не можуть надати Кіпру більше коштів, збільшивши обсяг екстреної допомоги. "Я вважаю, що позиція залишиться колишньою: 10 млрд євро - це все, на що Кіпр може розраховувати", - сказав він.

Читайте також: Кіпру для порятунку економіки вже необхідно 23 млрд євро

"Вже зараз ясно, що потреби республіки у фінансуванні дещо вищі, особливо це стосується періоду з 2013 по 2016 р., але ми не можемо нічого зробити", - прокоментував Фріден інформацію про те, що Кіпру може знадобитися більше коштів, ніж вважалося раніше.

За новими даними Єврокомісії і Європейського центрального банку, Кіпру необхідно 23 млрд євро для порятунку економіки замість запланованих 17 млрд євро. Внесок самого Кіпру підвищений до 13 млрд євро замість 6-7 млрд євро, як очікувалося раніше. Останні 10 млрд євро надаються Євросоюзом (ЄС) і МВФ.

Читайте також: Проблеми Кіпру ударять по економіці Східної Європи, - ЄБРР

Очікується, що ліквідація банку Cyprus Popular Bank (Laiki) і списання значної частини забезпеченого боргу і незастрахованих депозитів Bank Of Cyprus принесуть в цілому 10,6 млрд євро. Крім того, раніше з'явилася інформація про те, що для виконання вимог іноземних кредиторів уряд Кіпру оголосив про намір реалізувати державний золотий запас на суму 400 млн євро. Проте пізніше Центральний банк Кіпру заявив, що не має наміру продавати частину свого золотого запасу. Регулятор дав зрозуміти, що продаж його золотих резервів "стосується тільки банку і нікого більше".

25 березня 2013 р. міністри фінансів єврозони затвердили план надання фінансової допомоги Кіпру на умовах реструктуризації банківського сектора. Кіпр отримає перший транш кредиту у розмірі 10 млрд євро на початку травня 2013 р. від Європейського стабілізаційного механізму - ESM.

Читайте також: S&Р підвищило прогноз по рейтингу Кіпру до "стабільного"

Нагадаємо, сьогодні в м. Дубліні зустрічаються міністри фінансів ЄС, главам фінансових відомств належить обговорити деталі програми допомоги Нікосії. Крім того, на зустрічі обговорюватиметься питання перенесення термінів виплат по міжнародних кредитах для Ірландії і Португалії на сім років для того, щоб держави могли розплачуватися по боргах і одночасно дістати повноцінний доступ до фінансових ринків.

Втім, як відзначають експерти, оскільки зустріч носитиме неформальний характер, міністри лише висловлять політичну підтримку озвученим на засіданні ініціативам. Остаточні рішення, як з питання продовження термінів погашення боргу для Португалії і Ірландії, так і щодо Кіпру, можуть бути прийняті пізніше - ближче до травня 2013 р.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся